Již 30 let funguje v oblasti Madikwe přírodní rezervace, ve které můžete nalézt africkou divočinu v její plné kráse. Madikwe Game Reserve na severu Jihoafrické republiky, nedaleko Johannesburgu a ještě blíže Gaborone v Botswaně, nabízí setkání nejen s „velkou africkou pětkou," ale i s dalšími 61 druhy savců. Nenechte se ovšem zmýlit, zvěř sem byla z velké části dovezena v 90. letech.

Související články

Roku 1991 byla vláda republiky se stavem oblasti značně nespokojená. V místech se nacházely nekvalitní a nevýdělečné farmy dobytka, které mohly být využity jinak. Výzkumy ukázaly, že nejlepší investicí by pro zemi (pro stát, nikoliv pro půdu) bylo vybudování přírodní rezervace s možností pozorovat africkou faunu. Tak započal dle oficiálních stránek rezervace největší projekt přemístění divoké zvěře na světě - operace Phoenix.

Ta se dnes řadí k jedné z nejúspěšnějších a nejrozsáhlejších relokací divoké zvěře vůbec. V minulém století bylo do Madikwe přesunuto na 8 000 kusů zvěře čítajících 26 různých místních druhů. Translokační projekt si vysloužil také některá prvenství, například přesuny celých stád slonů byly do té doby nevídaným krokem. Akce byla natolik úspěšná, že divoká zvířata jsou nyní dokonce prodávána do parků v Jižní Africe a v rezervaci funguje něco jako chov psů hyenových. Je to také jedna z nejlepších destinací v zemi pro takzvaná walking safaris, kdy jdete po svých africkou divočinou v doprovodu rangera.

Zdroje: africatravel.com, flyertalk.com

Související články