Na pohádkových stezkách, kolem luk, vinic a polí zažijete mnoho malých i velkých šťastných okamžiků. Země termálních pramenů a vulkánů v létě povzbuzuje všechny smysly: Středomořská atmosféra, mírná kopcovitá krajina, ochlazení ve venkovních bazénech a přírodních jezerech ke koupání a k tomu kulinářské speciality regionu a vřelí hostitelé. Vydejte se na cestu za poznáním, ať už na kole nebo pěšky, a užijte si vše kouzelné, co náš dobrodružný region nabízí!

Cyklistika / (c) TV Thermen & Vulkanland, Harald Eisenberger

Objevujte inspirující přírodu

V jihovýchodním Štýrsku najdete 6 000 kilometrů příjemných cyklistických tras pro rodiny s dětmi, cyklisty na elektrokole, horských kolech nebo silniční cyklisty. Přes zvlněné kopce, kolem vinic nebo jedinečnou krajinou murských luk v okolí Bad Radkersburgu lákají cyklostezky k opakovaným zastávkám, abyste se kochali přírodou.

(c) TVB Thermen & Vulkanland, Bernhard Bergmann

Milovníci pěší turistiky se mohou těšit na četné tematické turistické trasy a útulné zastávky po cestě vybízejí k odpočinku. Na čtyřech rozmanitých golfových hřištích v regionu si můžete pořádně zahrát.

Chytání okamžiků štěstí (c) TV Thermen & Vulkanland, Barbara Majcan

Fascinující destinace pro celou rodinu

Objevujte hrady a zámky nebo i historická města. Během mnoha teplých letních večerů lákají návštěvníky do měst akce a koncerty pod širým nebem – to je Dolce Vita ve Štýrsku.

Sommer See (c) TV Thermen & Vulkanland, Harald Eisenberger

Zábavu ke koupání pro celou rodinu zaručují také koupací jezera a bazény pod širým nebem, například největší venkovní koupaliště v Evropě ve Fürstenfeldu. Relaxaci pro tělo i duši nabízí termální voda bohatá na minerály prokazatelně snižující stres a blahodárně působící na svaly v šesti lázních – Parktherme Bad Radkersburg, Therme der Ruhe Bad Gleichenberg, Thermenresort Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, Heiltherme Bad Waltersdorf a H2O Hotel-Therme-Resort.

Buschenschank (c) TV Thermen & Vulkanland, Harald Eisenberger

Za jedinečnými kulinářskými zážitky

Kulinářská nabídka na jihovýchodě Štýrska je jedinečná. V rámci zážitkových programů se můžete zapojit do přípravy výjimečných produktů.

Výhledy / (c) TV Thermen & Vulkanland, Mias Photoart

Hostince, restaurace, vinárny a znamenité gurmánské restaurace hýčkají své hosty kreativními lahůdkami z chřestu, fazolu šarlatového, křenu a bezinek. Pro milovníky vína je nabídka vinařů a vinoték téměř nekonečná. Regionální rozmanitost produktů v provozovnách GlaMUR ukazuje, že požitek nezná hranic. Nebo se můžete vydat po cestě radosti ze života, Vulkanland Route 66, a objevovat radosti země termálních pramenů a vulkánů.

lázně / (c) TV Thermen & Vulkanland, Harald Eisenberger

Ti, kdo takové okamžiky štěstí zažijí, se budou vracet pro další. Protože: V tomto regionu je příliš krásně na to, abychom si ho nechali ujít.

Na rajských cestách, kolem luk, vinic a polí lze najít mnoho malých i velkých okamžiků štěstí. Thermen- & Vulkanland v létě oživí všechny smysly.

Vydejte se na cestu za poznáním, ať už na kole nebo pěšky, a užijte si všechna kouzla, která vám naše dobrodružná oblast nabízí!

Tourismusverband Thermen- & Vulkanland

www.thermen-vulkanland.at