Vychutnejte si pohled na zakázané ovoce každého turisty, již nebude k mání!

Zdroj: Youtube

Havajské Schody do nebe neboli schody Haiku jsou zakázaným ovocem pro turisty i místní již mnohá desetiletí, respektive od roku 1987. Přestože poplatky za porušení zákazu v průběhu let rostly, lidé procházející kolem bývalého trailu nemohli pokušení odolat. Pro vlastní adrenalinové dobrodružství a přes zákaz zákonodárců se vydávali za nádhernými výhledy na samotnou hranu Havajských ostrovů a vystavovali se tak obrovskému nebezpečí.

Těchto 4 000 kovových schodů za sebou nemá nijak hezkou historii. Postavila je americká armáda během roku 1942, kdy se i Pacifik mobilizoval k bojům ve druhé světové válce. Od srpna 2017 do března 2020 policisté zastavili celkem 11 427 lidí před vstupem na zakázané území a zástupy nebraly konce...

O rozebrání schodů pro zhoršující se stav materiálu vláda debatuje a dokonce se i soudí již několik let, letos však dosáhla shody a v dubnu již podnikla první kroky ke zrušení nepovolené atrakce. „Toto rozhodnutí, které bylo učiněno, bylo založeno na naší úctě k lidem, kteří žijí v okolí vchodu do schodů, na naší úctě k naší aina (půdě) a na naší úctě k budoucnosti i k minulé historii kultury komunity Haiku,“ komentoval rozhodnutí starosta Honolulu Rick Blangiardi.

Zdroje: haikustairs.org, eu.usatoday.com,

Související články