Zdroj: Youtube

Na krásné pláže Itálie se každý rok těší nezměrné množství turistů a mají taky proč! Italské pobřeží dlouhé neuvěřitelných 7 600 km (podle některých zdrojů 14. nejdelší na světě) může nabídnout širokou škálu možností. Ať chcete vidět bělostné písečné pláže, ostrá skaliska, přímořské vesničky nebo se vám zachtělo proplouvat ulicemi města, apeninské pobřeží je vám k dispozici.

Na plážích Karibiku Evropy, jak je Sardinie někdy označována, můžete vidět dokonce i slunící se krávy. Na jedné z nejkrásnějších a nejčistších pláží Sardinie - Spiaggia di Berchida - totiž dvakrát ročně relaxuje také skot. Když pak složí do písku svá mohutná těla, díky své bílé srsti dokonale barevně ladí.

Nedaleko za pláží jsou louky určené pro chov dobytka, krávy sem občas zabloudí hledat vodu. Pláž Spiaggia di Berchida slouží totiž jako hráz mezi mořem a stejnojmenným jezerem napájeným překvapivě stejnojmennou řekou. Když budete mít štěstí a zvířata se v den vaší návštěvy taky objeví, jsem si jistá, že jejich poklidná povaha a odhodlanost jen vegetit na slunci, dodá vašemu vlastnímu lenošení tu správnou atmosféru!

Zdroje: paradepets.com, worldatlas.com, denik.cz

Související články