Někdo si hýčká psa a někdo zase aligátora. Pro Chrise a Caspera to je denní chleba!

Zdroj: Youtube

Christopher Gillette je biolog, pro něhož jsou příroda a zvláště predátoři vášní již od dětství. Aligátor Casper je mu dlouholetým parťákem, nejde ale o neobvyklou aligátoří lásku k lidskému plemeni. Chris Gator, jak je znám v internetovém vesmíru, totiž ví, jak s Casperem zacházet, aby nedošlo k fatálnímu zranění. Ačkoliv v kontaktu s predátory není žádná bezpečnostní rada stoprocentní, Chris zná fígl, díky němuž je Casper jako beránek.

Tajemství spočívá v senzorických tečkách na čelistech aligátora. Na rozdíl od člověka nemají několik detekčních čidel, ale pouze jedno multifunkční. Černé tečky, které jsou rozmístěné po stranách tlamy, jsou citlivější než bříška lidských prstů, a dokonce umí rozpoznat i chemické znečištění vody.

Pomalým pohybem hlavou do boku si predátor zkoumá terén a pohyby vody. Pokud jeho čidla zaregistrují dotyk s kořistí, oženou se po ní vysokou rychlostí, kdy je téměř nemožné včas uhnout. Reakce na dotyk je téměř reflexivní, proto je třeba být obezřetný. Protože Chris o čidlech ví, dotýká se Caspera převážně na spodní části tlamy, kde tečky chybí. Navíc mu to dává alespoň trochu kontroly nad děsivými čelistmi, a tak si zvyšuje šance na klidně prožitý společný čas bez kapky krve, protože ačkoliv Casper svého parťáka toleruje, neváhal by jej sežrat, kdyby dostal příležitost.

Související články