Antilopí kaňon (Antelope Canyon) v Arizoně na území Navahů je známou lokací především díky svému místu ve Windows XP nabídce. V minulých letech kromě ikonické zeleného kopečku je to právě oranžové vlnění pískovcových stěn kaňonu, které zdobilo obrazovky tisíců lidí. Kaňon je tvořen dvěma údolími vzdálenými od sebe několik desítek kilometrů a ani jedna část není přístupná bez doprovodu průvodců.
Vrchní kaňon je přístupný ze země, ačkoliv jeho stěny se tyčí až do výšky 37 m. Vzhledem k tomu, že průchozí chodbičky jsou úzké a okolní stěny vysoké, není to nejvhodnější túra pro klaustrofobiky. Vrchní kaňon je také umístěn trochu jižněji než Dolní kaňon, který se sice nachází severněji, ale k jeho krásám nejdříve musí návštěvníci sestoupit pod úroveň země. Ze spodní části také pochází výše zmiňovaná fotografie na pozadí obrazovky.
Zákruty úzkých průchodů po staletí tvořila voda po prudkých deštích. Tyto záplavy se stále čas od času objevují a stále s sebou nesou závan smrti. Například ve stejném roce (1997), kdy Slezsko a Morava bojovaly s rozsáhlými záplavami, přinesla voda smrt jedenácti turistům i v Antilopím kaňonu. Proto je vždy lepší pořídit si vstupenku s flexibilním časem, kdy můžete rezervaci přesouvat podle počasí. Jestliže vás zajímá, zda v kaňonu skutečně žijí antilopy, odpověď je, ne! Oblast sice jméno dostala po tomto kopytníkovi teplých krajin, který se zde skutečně vyskytoval, nicméně kvůli hojnějšímu osídlení v okolí již zvíře oblast opustilo.
Navahové mají své území rozdělené mezi Arizonu, Utah, Nové Mexiko a trochu Colorada a uznání Američanů si především vydobyli během první a druhé světové války, kdy v Pacifiku poskytli svůj jazyk k šifrování zpráv. Velkou výhodou bylo, že k překladu do šifrované verze rodilým mluvčím stačilo pár vteřin oproti desítkám minut, které byly potřeba k převedení zprávy do uměle vytvořeného kódu. Není tajemstvím, že díky jejich pomoci Američané ovládli Iwodžimu a přiblížili se k totálnímu vítezství.