Patří pod vládu Francie, je často nazývána perlou Tichomoří a má opravdu co nabídnout, to je Nová Kaledonie.

Nová Kaledonie

Skládá se hned z několika malých ostrovů a hlavním centrem je Noumea. Místní obyvatelé mluví většinou francouzsky. Tropické podnebí a příjemná teplota v průměru 23 stupňů je vhodná pro celoroční návštěvu.

Novou Kaledonii jsem navštívila na 4 dny a strávila je velmi poklidně. Přesně taková totiž je. Klidná atmosféra, průzračné moře, i příjemné dlouhé procházky okolo ostrova.

Pokud listujete cestovním katalogem a vidíte fotografie blankytně modrého moře a bílých pláží, možná si říkáte, že v reálu to asi tak vypadat nebude. Ne tak docela v případě Kaledonie. Zde se opravdu setkáte s reálným obrazem, který fotografii bude připomínat.

TIP! Barma s Radkou na cestách

Pro milovníky vodních sportů a hlavně kite-surfingu je toto místo tím pravým. Můžete si zde kite-surfing vyzkoušet poprvé a pokud už patříte mezi profesionály, tak jistě oceníte skvělé místní podmínky. Já osobně, jsem vydržela sledovat kite surfery celé hodiny.

Milujete šnorchlování ??Tak jste tu správně. Kaledonie se pyšní bohatým podmořským životem. Pod hladinou se vám otevře pestrobarevný vodní svět. Při troše štěstí potkáte i želvy. Výlety na vzdálenější ostrovy jako jsou např. Isle de pines, Lifou a Ilot maitre se rozhodně vyplatí. Doporučuji fotoaparát i kameru, protože tu krásu si prostě chcete zapamatovat na věky. Další zajímavostí je, že po válce sem emigrovalo poměrně dost Čechoslováků a jejich potomci zde dodnes žijí.

TIP! Samoa – květinový ostrov

Pro milovníky kultury je nezapomenutelným zážitkem navštívení místního kulturního centra. Je to naprosto fascinující stavba, která vás zasvětí do místních dějin. Jak zde lidé žili dříve i nyní a můžete si prohlédnout i jejich fotografie a malby. Kulturní centrum zkrátka navštívit musíte. Dále se v centru města nachází mnoho menších muzeí, které pokud máte čas a chuť navštivte také. Den zakončete nejlépe v restauraci s místní kuchyní, která se velmi podobá té francouzské. Palačinky a cibulová polévka vás dostanou.

Nová Kaledonie se dá stihnout jak za 4 dny tak za týden. Záleží na tom, kolik ostrovů chcete navštívit a jestli preferujete aktivní nebo odpočinkovou dovolenou. V každém případě za návštěvu určitě stojí.

TIP! Markézské divoké ostrovy

Nová Kaledonie v kostce

obyvatelstvo: 253 000

měna: CFP frank = Pacifický frank

hlavní město: Noumea

ubytování cena: 800-2500 Kč ,záleží na lokalitě a typu ubytování

jídlo cena: v průměru 300-400 Kč za jídlo a nealko pití v restauraci

doporučení: zapůjčit si kolo, in-line brusle, výlety lodí, místní trhy,

Radka Darebná

Jmenuji se Radka Darebná, je mi 28 let a pocházím z Berouna. Momentálně však žiji v Sydney, kde pracuji a studuji. Vždy, když něco ušetřím, vydávám se poznávat krásy blízkých ostrovů a také JV Asie, odkud si vždy přivezu spoustu zážitků a nádherných fotografií, které se poté snažím sdílet. Podílím se také na projektu srdcarinacestach, kde si můžete zakoupit pohlednici z mých cest a já Vám ji poté zašlu. Peníze jdou těm, kteří je potřebují, já z toho nemám ani korunu.