Ahoj, jsme Zdenka a Mike, cestujeme obytným vozem jménem Méďa po Evropě. Náš příběh začal už v létě v roce 2018, kdy jsme se rozhodli prodat byt, ve kterém jsme žili 20 let a změnit náš styl života. Vyměnit ho dočasně za bydlení v domečku na kolečkách. Ne na týden nebo čtrnáct dní... na neurčito. Hodláme procestovat Evropu. Naším mottem je „Moc starý na práci a příliš mladý umřít, na cestování tak akorát.”

Naše motto je taková nadsázka nejde o to, že bychom už nikdy nechtěli pracovat, spíše žít a pracovat v prostředí, které se nám líbí. Aby Méďa vypadal originálně a my se odlišili od ostatních cestovatelů, tak jsme ho pokreslila barevnými obrázky tzv. Doodle artem a společně jsme ho s Mikem polepili, aby byl fešák na cestu.

Naše cesta začala 1.9., kdy jsme vyrazili na cestu a projeli Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Norsko, kde jsme strávili měsíc, pozorovali a fotili polární záře, to byl pro nás velký zážitek. Světla, které tančí nad vaší hlavou. Navštívili jsme Lofoty a sjeli Norsko ze severu na jih na nejjižnější bod Norska. Zažili jsme mrazy i sníh trošku adrenalinu, ale i přesto to bylo báječné. Od 2.11. cestujeme po Švédsku. Jsme přes 63 nocí v obytňáku. Pokračujeme směrem na jih do tepla a chystáme se do Španělska, Portugalska i do Maroka. Chcete vidět, kde se nacházíme? Připojte se do skupiny

Doma jsme tam, kde zastavíme

Připojili jsme se ke komunitě cestovatelů. Ano, sice jsme se vzdali prostoru pro bydlení, na druhou stranu nám patří celý svět a zůstaneme tam, kde se nám líbí. Koneckonců, kdo se může probudit každé ráno na jiném místě? U moře, v lese, u jezera nebo u ledovce. Každým dnem poznáváme nové věci, obdivujeme krásu přírody i různorodosti světa a poznáváme nové lidí.

Cestujeme, ale i pracujeme

Na čas jsme se stali cestovali, kteří pracují i na své cestě. Co děláme my? Mike navrhuje trička, stříhá videa, lítá s dronem, umí pracovat s grafickými programy. Kromě cestování miluje dokumentární filmy. Já Zdenka na svých cestách tvořím Doodle Art pod značkou „Zizitom” a nejen to. Naše zážitky, nové poznatky z cesty zaznamenávám pomocí vizuálních poznámek. Těm jsem totiž před dvěma léty naprosto propadla. Tvořím ilustrace pro děti, svými sketchnouty oživuji video prezentace a vytvořila jsem videokurz - Ovládněte sketchnoting.

Život chceme prožít ne přežít

Budeme rádi, když k podobnému rozhodnutí inspirujeme i další, kteří rádi cestují, ale nemohou se rozhoupat. Inspirovat je můžeme naším věkem... už nám zkrátka není osmnáct, a přesto jsme se rozhodli život nejen přežít, ale naplno jej prožít – s naším Méďou na cestách.

Pokud si o naší činnosti a cestě vůbec chcete udělat představu, stačí, když kouknete na našeho Méďu. Ten o nás řekne mnoho ještě dřív, než my dva z něho vystoupíme. Myslíme si, že ta pozornost, kterou sklízí, kudy jezdí, mu dělá hodně dobře :). Tak snad se s vámi někde brzo potkáme.

Naše tipy na cestování, mapku, kde se právě nacházíme a fotky najdete na našem web: www.zivot-naplno.cz nebo videa najdete youtube:

Zdroj: Youtube

Zdenka, Mike a Méďa

Jsme Zdenka a Mike, cestujeme obytným vozem jménem Méďa po Evropě. Méďa je značky Hymer 680 MB, 2002 ročník narození. Mike je grafik a administrátor sítě, Zdenka kreslí , zabývá se sketchnotingem/vizuální poznámky, dělá kurzy .