Strávit týden nebo dva v lázních zdaleka nemusí znamenat jen to, že půjdete jen z jedné léčebné procedury na druhou. Když si správně vyberete, můžete svůj lázeňský odpočinek proložit nejrůznějšími výlety nebo dokonce lyžováním.

Do lázní už se dávno nejezdí jen na ozdravné pobyty, ale klidně i jen za relaxem. Máte tu navíc jistotu, že wellness procedury zde budou na špičkové úrovni a prováděné opravdovými odborníky, a jejich nabídka bývá v lázních velmi široká. Když navíc vyrazíte do překrásného prostředí Nízkých Tater, kde leží Kúpele Brusno, máte jistotu, že kromě lázní si toho užijete mnohem víc.

zdroj Unsplash

Nejlepší lyžařská střediska v okolí

V zimě si s sebou rozhodně nezapomeňte vzít lyže a snowboard, protože v okolí těchto lázní máte hned čtyři možnosti, kde si perfektně zajezdíte. Nabízí se například středisko Tále se třemi kilometry sjezdovek a šesti vleky. V pátek a sobotu sem můžete dokonce vyrazit na večerní lyžování.

zdroj Pixabay

Když je dostatek sněhu, tak si můžete užít i běžky. Plocha zdejšího golfového hřiště Gray Bear se totiž přemění v pečlivě upravovaný běžecký okruh v délce čtyř kilometrů.

Z Kúpelí Brusno můžete vyrazit i do oblíbeného střediska Jasná - Chopok, které je vyhlášené výbornými podmínkami k ježdění. Bude se tu líbit všem typům lyžařů, od začátečníků po hodně pokročilé, nebojte se sem vzít ani děti a na své si přijdou i milovníci freestyle lyžování.

Do střediska Čachovo / Selce se můžete vydat nejen za lyžováním (mimochodem, rozložení trati je tu velmi příjemné - 30 procent je lehkých a 70 procent středně těžkých), ale i za bruslením. Pokud náležitě mrzne, provozují tu totiž i kluziště.

Kvalitní lyžování pak čeká i ve Ski & Bike Parku Mýto na severních svazích podhůří Nízkých Tater. Začátečníci tu mohou trénovat, a spokojení budou i ti nejnáročnější lyžaři. Tohle středisko má totiž homologizaci pro závody světového poháru.

Za přírodou i historií

V okolí Kúpelí Brusno vás to ale bude bavit, i když zrovna nejste fanoušci lyžování. Moc hezkým zážitkem je například jízda historickým Horehronským Expresem. Krásnou přírodu si užijete v národní rezervaci Dobročský prales, který patří k nejstarším na Slovensku.

Pokud vás zajímá historie, vydejte se na hrad Slovenská Ľupča z 13. století. Úžasným příkladem historické lidové architektury je kostel v Hronseku z roku 1726. A kdyby se vám tu zastesklo po městském ruchu, zajeďte se projít po Banské Bystrici.

Kúpele Brusno

V samotných Kúpelích na vás pak čekají kulturní večery, ale můžete si tu i půjčit společenské hry, nebo třeba dobrou knížku v místní knihovně. Zahrát si tu lze i stolní tenis, petanque nebo billiard. Pokud bude počasí, k dispozici tu jsou i kola nebo třeba hole na nordic walking.

Kúpele Brusno

Prvotřídní péče

V hlavní roli tu ale samozřejmě zůstává prvotřídní lázeňská péče. Nabízí tu nejrůznější druhy léčivých procedur, masáží, ale i kosmetických ošetření. Samozřejmostí jsou také wellness služby, jako je bazén, vířivka nebo sauna. Využívají tu léčivou vodu z místního pramene Ondřej, pochutnáte si na skvělé, ale i zdravé kuchyni.

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo v nadmorskej výške 424 m. n. m.

Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho a krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu.

Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú a Veľkú Chochuľu v nadmorskej výške 1 753 m.n.m.

Kúpeľné miesto je charakterizované ako oblasť s mierne stimulujúcou klímou.