Někdo preferuje cestovat sólo, jiný zase v páru nebo skupině. Záleží vždy na člověku. V páru to ale občas nemusí být tak jednoduché. Máme pro vás několik poznatků, které by se vám na cesty mohly hodit.

Buďte otevření a ohleduplní

Říká se, že pokud cestujete společně, můžete projít čímkoliv. Jak toho dosáhnout? Buďte zdrženliví. Návštěva nevyzpytatelných zemí a zkoumání neobvyklých památek nebývá vždy zcela jednoduché a těžko se na to člověk připraví. Cestování v páru není pro každého, takže základním pravidlem je být otevřený a neustále očekávat nečekané, takže nikdy nebudete zklamáni, ani tolik vyvedeni z míry.

Musíte si také uvědomit, že spolu budete 24/7, tedy mnohem víc než jiný pár. Toto je podstatné pro vaši budoucí cestu.

Zajistěte si rozdělenou a spravedlivou zodpovědnost

Nenechávejte vše jen na jedné osobě. Vybrání správného místa, zabalené tašky, plánování cesty. Lehce sklouznete k tomu, že buď vy nebo vaše drahá polovička bude všechno zařizovat, ale nemělo by tomu tak být. Snažte se úkoly rozdělit vždy rovným dílem.

Znáte své hranice

Plánujete i společné aktivity? Tak byste si určitě o tom měli popovídat. Pepa má rád bungee jumping, ale Martina chce zůstat pevně nohama na zemi. Jistě, to zjistíte i během času stráveného společně, ale spousta lidí na cestách zkouší nové aktivity a není nic nepříjemnějšího, než když se někdo v páru musí nutit do něčeho, co nechce, natož pokud z toho má panickou hrůzu. Možná váš protějšek potřebuje jen povzbuzení, vše ale společně prodiskutujte, abyste si nezničili dovolenou.

Nálada střídá náladu, aneb klasická náladovost

Jak už to bývá, výkyvy nálad se dějí každému a často mohou zničit hezký den. Ať už je to prohra vašeho oblíbeného týmu, špatný spánek nebo výkyvy hormonů, člověk nemůže být neustále na koni.

Ať už je to následkem zběsilé autobusové cesty nebo stresu při hledání ubytování, oba budete zřejmě občas unaveni.

Co s tím? Zkuste být konstruktivní, naplánovat apomoci tomu druhému, když zrovna potřebuje. Obzvláště cestování low-cost může přinést spousty nemilých situací, a to nikomu na náladě nepřidá.

Nezapomeňte i na ostatní cestovatele

Řekněme si pravdu, že jedna z nejlepších věcí na cestování je sdílení zkušeností s náhodnými lidmi, se kterými se setkáváte. Samozřejmě, i když nejste na cestě sami, musíte se ale snažit i socializovat s ostatními. Je důležité najít rovnováhu. Nebuď jako izolovaný pár, ale zkuste zabrousit i mezi další lidi a poznat nové kultury.

Občas si vyhoďte z kopýtka!

Mluvíme-li o rovnováze, je potřeba i o vztah dbát a udělat si hezký čas pro sebe. Příjemné večeře nebo něco dražšího k pití může hned zpříjemnit únavný den na cestách. Sice máte daný rozpočet, to ale neznamená, že si nemůžete občas udělat radost. Jídlo, pití, lázně, kino. Cokoliv vás napadne a zpříjemní váš den či cestu je ve vztahu vítáno.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLO CESTOVÁNÍ – VYJEĎTE!

Ať už sám nebo v páru. Může to znít jako jasná věc, ale někdy, když jste na cestě, můžete se nechat unést plánováním, kontrolováním všech vašich zastávek a permanentní zajišťování financí, a to vede jen a jen k více potížím. Občas něco musíte nechat plavat a vy sami musíte jít s proudem, abyste si vaši cestu vůbec užili na plno. Spousty věcí neovlivníte, takže plánování rozdělit, vše připravit, ale všeho s mírou a v patřičném klidu.

Důležité je vždy zachovat klid a být jeden pro druhého, za každé situace.