Cestování, práce a peníze občas nejdou ruku v ruce. Bohužel, jedno bez druhého nemůže existovat. Ačkoliv se člověk snaží najít peníze na cestování, kde se dá, nejčastěji v kapsách rodičů, nejde to do nekonečna. Samozřejmě, kromě ustavičného šetření a strategického zacházení s financemi během cest, cestovatel potřebuje mít alespoň nějaký příjem. A samozřejmě, vydělávání na cestách není nic složitého, a pokud člověk doopravdy chce, cestu k práci si najde.

Učte angličtinu

Pravdou je, že rodilí mluvčí angličtiny mají jednu z největších dovedností a výhod na světě: mluvit anglicky. Může se to zdát jednoduché, ale je to jedna z vašich nejlepších vlastností – umět anglicky. Výuka angličtiny v cizí zemi je pro vás stejně užitečná, jako jsou vaši studenti – umožní vám pracovat v zahraničí a poznat jejich kulturu. Pracovní místa jsou hojná, ale možná budete potřebovat certifikaci – pokud na sobě zapracujete, dostanete ji velmi rychle.

Pracujte pro stát

Milujete cestování a chcete získat vysokoškolský diplom – varianta pro vás. Zvažte tedy studium v mezinárodních vztazích a hledejte práci ve státní funkci v oblasti zahraničních věcí a obchodu. Obecně řečeno, tyto pozice vedou k širokým možnostem cestování, nicméně pravděpodobně budete vysláni do světa a někdy si nebudete moci vybrat kam přesně. Máte ale dobrodružného ducha? Toto by mohlo být pro vás.

Staňte se průvodcem

Jestli jste upovídaní a přátelští, je to snad jedna z nejlepších možností. Představte si, že bydlíte v cizí zemi a máte možnost mluvit a ukázat toto místo stejně smýšlejícím lidem. Pokud tedy rádi mluvíte o jiných místech a kulturách, nestydíte se a chcete se seznamovat, průvodce je pro vás jako dělaný.

Posádka letadla

To je jedno z nejzřejmějších pracovních míst pro lidi, kteří rádi cestují, ale je také jedním z nejvíce dosažitelných a příjemných. Představte si, že na celý svět máte letadlo, zůstanete v noci nebo dvě v cizím městě, jen se probudíte a opět vyletíte. Budete muset milovat lidi, ale pokud jde o kvalifikaci, většina leteckých společností očekává pouze předchozí zkušenosti se zákaznickým servisem a certifikací. Očekávejte bláznivé hodiny a bláznivý životní styl, není to tak snadné, jak to vypadá nebo zní, ale naprosto ideální pro milovníky cestování. A co víc, pro vás a vaši rodinu skvělé slevy na lety po světě. Výhra!

Práce na výletní lodi

Práce na plavbách jsou dost vyhledávané. Pokud se vám podaří se dostat na palubu, budete potěšeni, že se naučíte přesně to, co potřebujete – vyděláte na živobytí po světě! Jako by to nebylo dost úžasné, dostanete také bezplatně jídlo a ubytování. Jistě se ale v tomto povolání najde i řada negativních zkušeností.

Pracujte jako au pair

Milujete-li děti, je to perfektní práce pro vás. Jako bonus, pokud mluvíte několika jazyky nebo chcete rozvíjet své dovednosti v novém jazyce. Jako Au-pair budete žít s hostitelskou rodinou v cizí zemi, starat se o děti a dostávat mzdu za vaši práci. Je to skvělý způsob, jak prožít život v jiné zemi, ale váš volný čas bude velmi omezený a dost pravděpodobně stále plný dětí.

Učte jógu, tanec nebo cokoli vás napadne

Jste-li vášniví a talentovaní v určité speciální dovednosti, jako je jóga, tango tanec nebo cokoli jiného, proč to nezužitkovat, nevycestovat a učit to další lidi ve vašem novém okolí. Ať už se jedná o výuku jógy na Bali nebo se v Argentině stanete tanečním instruktorem, vaše příležitosti jsou skutečně nekonečné.

Barista

Jedna z nejčastějších prací pro cestovatele – barista. Dokud budete mít potřebná pracovní víza, budete téměř jistě někde hledat práci v baru, tím asi každý začíná. Opuštění domova s předchozími zkušenostmi samozřejmě pomůže, ale v žádném případě není nutností!

Staňte se instruktorem pro surfování či lyžování

Další oblíbenou volbou pro cestovatele je sezonní práce jako surfař nebo lyžařský instruktor. Oblíbené destinace zahrnují Kanadu nebo francouzské Alpy pro ty, kteří milují zimu, ale pokud jste připraveni na teplejší klima, proč neuvažovat o výuce surfování například v Portugalsku či Španělsku. Existuje spousta pracovních míst k dispozici, stačí se jen poptat a jít do toho.

Pracujte na jachtě

Práce na jachtě bude pravděpodobně těžší než na vyhlídkové lodi a budete o moc víc pod dozorem, ale určitě to stojí za zkoušku, pokud se nebojíte práce. Posádka jachty je vždy potřeba a hojně vyhledávána.

Práce pro mezinárodní hotelový řetězec

Často lidé zapomínají, že práce v zahraničí může začít už doma. Práci můžete najít v mezinárodním hotelovém řetězci, existují příležitosti k přemístění do jiných hotelů v rámci společnosti po celém světě.

Návrh webových stránek

Žijeme v poměrně vzrušující digitální éře – každý se může živit online. Jednou z oblastí s potenciálními příležitostmi a možností zaměstnání je návrh internetových stránek. Naučit se kódovat není zcela snadné, ale je to dosažitelné! Můžeme podnikat kdykoliv odkudkoliv, jen potřebujeme pořádnou výbavu a fungující internet. Máte na toto talent? Proč nezkusit takto podnikat?

Staňte se cestovním agentem

Je pro vás plánování a rezervování dovolených samotným koníčkem? Zkuste obejít cestovní kanceláře a zjistit vaše možnosti. Pokud najdete tu správnou agenturu, neminou vás ani slevy či výlety zdarma.

Fotografie a videa z cestování

Pokud jste talentovaní a kreativní, obzvláště pro estetično, a chcete zůstat na cestě na plný úvazek, je skvělý nápad začít zlepšovat vaše fotografické schopnosti, investovat do fotoaparátu a pustit se do toho. Je to velmi slibný začátek pro skvělou a plnohodnotnou cestu životem, kdy práce může být vaším koníčkem.

Pište o cestování

Slovo bloger je nyní omíláno všemi směry. Už to nejsou jen hlavní téma jako beauty a fashion, nyní jede i travel blogging. Založit si blog a psát o cestování trvá jen chvilku a musíte mít pro to alespoň malinko vášeň, potom to jde samo. Osvojte si správné psaní, lehké kódování a jděte do toho. I když je to běh na dlouho trať, do budoucna se to jistě vyplatí.

Volná místa (cokoliv, kdykoliv, jakkoliv)

Malé firmy, start-up, fotograf, blogger, spisovatel. Je jedno, co z toho si vyberete. Podnikat z domova snad nikdy nebylo více možné a nebylo o tom více informací. Jistě máte hlavu plnou nápadů, které se dají zrealizovat. A pokud vás nic momentálně nenapadá nebo není příležitost, není nic jednoduššího než zapnout váš počítač a zkoušet hledat pracovní místa a šance. Farma, práce s dětmi, opravy, konstrukce, výpomoc. Vždy se něco najde.

Máte zkušenosti s prací v zahraničí?