Dubaj není jen město mrakodrapů, fascinující přehlídka lidské tvořivosti a technických možností. Užít se zde dá i klid pouště a tradiční arabská kultura spojená s dávným životem beduínů. Ne náhodou je půldenní program, kterému se v Dubaji říká „pouštní safari“, jednou z nejpopulárnějších doplňkových aktivit při návštěvě emirátů

Pojďte se s námi obrazem podívat na jedno odpoledne strávené v dubajské poušti se společností Platinum Heritage.

Všechno začíná kolem patnácté hodiny, kdy vás před hotelem vyzvedne obří off-road a zaveze vás daleko do pouště. Jakmile se příjemně zklidníte pohledem na písek a nekonečné duny, začne ve vás růst chuť přeci jen něco podniknout. Z blízké oázy se v tu chvíli začne přibližovat karavana velbloudů.

Půlhodinová jízda na korábech pouště patří k nejpříjemnějším zážitkům celého programu, který si určitě užijí dospělí i děti.

Během přestávek můžete v rezervaci obdivovat divokou zvěř, například přímorožce arabského a gazely. Zastavíte se také u pouštních jezírek, která přitahují řadu stěhovavých ptáků.

A když jsme u těch ptáků – než se začne stmívat, užijete si i ukázku sokolnictví. Mimo jiné se dozvíte, že právě sokol je úzce spjatý se Spojenými arabskými emiráty a je také ve znaku země.

Jakmile dorazíte do kempu, dostanete svůj privátní stan či spíše dřevěnou chýši a začnete pomalu vnímat soumrak. V jemně osvětlené pouštní oáze obklopené stromy se tak můžete začít těšit na druhou část programu.

Vychutnáte si večeři o šesti chodech připravených na místě přesně podle starých arabských receptů. Podávat se budou gurmánská jídla jako pečená kachna, zeleninová moussaka, grilovaný losos a krevety a australský Angus.

A na závěr se vydáte na nebeskou cestu. Čeká vás totiž profesionální astronomické sezení, kde se dozvíte mnohé o hvězdách. Váš soukromý astronom vám ukáže ty nejznámější hvězdy, popíše zajímavá fakta a podá působivé svědectví toho, jak se beduíni spoléhali na hvězdy jako na navigaci při svém putování pouští.

Stálo by to za jedno odpoledne?

Pokud ano, až se příště vydáte do Dubaje, určitě se na „pouštní safari“ ptejte!