Toužíte vy a vaše polovička po odpočinku v krásném prostředí Nízkých Tater? Vyrazte na májové prodloužené víkendy do slovenských lázní Kúpele Brusno. Těšit se můžete na blahodárné léčebné procedury, rehabilitační bazén nebo finskou či parní saunu.

Prodloužené odpočinkové májové víkendy ve slovenských lázních Kúpele Brusno nabízí 2 + 1 noc zdarma, a to v termínech 28. 4. - 1. 5. 2023 nebo 5. 5. - 8. 5. 2023. Pobyt zahrnuje 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, 3x plnou penzi formou bufetu, konzultaci s lékařem, 5 léčebných procedur a volný vstup do rehabilitačního bazénu. Těšit se také můžete na regenerační účinky finské nebo parní sauny. To vše v nově zrekonstruovaném Lázeňském hotelu Pol'ana.

Májové prodloužené víkendy zakoupíte na www.kupelebrusno.sk

Cena pobytu za osobu/ pobyt je 220 eur.

Za přírodou i historií

V okolí Kúpelí Brusno vás to ale bude bavit nejen kvůli lázním. Moc hezkým zážitkem je například jízda historickým Horehronským Expresem. Krásnou přírodu si užijete v národní rezervaci Dobročský prales, který patří k nejstarším na Slovensku.

Pokud vás zajímá historie, vydejte se na hrad Slovenská Ľupča z 13. století. Úžasným příkladem historické lidové architektury je kostel v Hronseku z roku 1726. A kdyby se vám tu zastesklo po městském ruchu, zajeďte se projít po Banské Bystrici.

V samotných Kúpelích na vás pak čekají kulturní večery, ale můžete si tu i půjčit společenské hry, nebo třeba dobrou knížku v místní knihovně. Zahrát si tu lze i stolní tenis, petanque nebo billiard. Pokud bude počasí, k dispozici tu jsou i kola nebo třeba hole na nordic walking.

Prvotřídní péče

V hlavní roli tu ale samozřejmě zůstává prvotřídní lázeňská péče. Nabízí tu nejrůznější druhy léčivých procedur, masáží, ale i kosmetických ošetření. Samozřejmostí jsou také wellness služby, jako je bazén, vířivka nebo sauna. Využívají tu léčivou vodu z místního pramene Ondřej, pochutnáte si na skvělé, ale i zdravé kuchyni.

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo v nadmorskej výške 424 m. n. m.

Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho a krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu.

Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú a Veľkú Chochuľu v nadmorskej výške 1 753 m.n.m.

Kúpeľné miesto je charakterizované ako oblasť s mierne stimulujúcou klímou.