Potřebujete trochu motivace k cestování nebo hledáte inspiraci na filmy? Zde vám představíme naše oblíbené, které by neměly chybět na vašich obrazovkách, pokud se chcete inspirovat nebo někam brzo za zajímavým dobrodružstvím vyrazit.

WILD (Divočina)

Na základě stejnojmenného románu sleduje film Cheryl Strayed, když vyráží zdolat slavný Pacific Crest Trail. Chce restartovat svůj život, ukončit drogovou závislost a vyrovnat se se smrtí své matky. Zatímco kniha o moc podrobnější, film, ve kterém Reese Witherspoonová ukázala opravdu silný výkon, vyjadřuje emocionální dopad knihy.

Zdroj: Youtube

THE WAY (Pouť)

Sledujete cestu Toma, amerického doktora, který se vydá do Francie, aby vyzvedl popel svého zesnulého syna, který zemřel na EL Camino. Tom se ale rozhodne dokončit, co jeho syn začal. Po cestě se seznámí s dalšími poutníky a začíná vidět, proč jeho syn tolik miloval cestování. Martin Sheen je v tomto filmu neuvěřitelný a film vás donutí okamžitě přemýšlet nad vaší samostatnou El Camino tedy Svatojakubskou cestou.

Zdroj: Youtube

EUROTRIP (Eurotrip)

Z trochu veselejšího soudku. Nemístný film o backpackingu v Evropě vás vezme po celém starém kontinentu ve víru stereotypů, ale je docela vtipný a každý, kdo se zde potuloval, se pravděpodobně pozná v několika situacích. Scénář není hluboký a některé situace jsou zběsilé, ale určitě vás rozveselí a alespoň trochu pobaví nad Evropou.

THELMA & LOUISE (Thelma a Louise)

Vyšel v roce 1991, tragický příběh dvou žen znázorňují hvězdy Susan Sarandon a Geena Davis. Vydávají se přes jihozápadní Ameriku při honbě za dobrodružstvím a přátelstvím, při svém útěku před zákonem. Film získal mnoho ocenění, a také hlavně úžasné záběry amerického západu, které nenechají nikoho chladným.

Zdroj: Youtube

JAKÝKOLIV INDIANA JONES film

Indy zde vystupoval jako archeolog a dobrodruh. Z Egypta do Indie a Jižní Ameriky nám ukázal svět a mytologii starověkých kultur. Film pomohl rozvíjet i lásku k dějinám. Filmy o Indianu Jonesovi zůstávají cestovatelskou klasikou, kterou musí každý povinně vidět.

Zdroj: Youtube

UP IN THE AIR (Lítám v tom)

Život na letišti. Možná, že ne tak jako Ryan Bingham, postava, kterou ztvárnil George Clooney, ale mnoho z vás se v tomto filmu jistě najde. Ačkoli v některých ohledech má šťastný konec, zjistíte, že to tak úplně není. Vypráví se zde o člověku, který se cítí doma na letištích a v letadlech a je neustále v pohybu. Film by měli vidět dlouhodobí cestovatelé, protože přináší smíšené emoce, které právě mohou pociťovat při nomádském životě.

Zdroj: Youtube

THE BEACH (Pláž)

Vydaný v roce 2000, film sleduje román Alexe Garlanda o mladých batůžkářích, kteří se rozhodli najít ráj…, nakonec ho ale zničili. Ty pláže, tyhle zážitky, ti lidé. Vypadalo to skvěle. Batůžkáři v Asii vždy čtou knihu a film se hrával ve všech penzionech. Říká něco o našich nadějích na cestách: chceme najít svůj vlastní idylický, romantický ráj. Ten, o kterém si všichni myslíme, že nebude zničen… ale opět, bude. Bohužel, i v reálném životě, tento film zničil onu pláž.

Zdroj: Youtube

INTO THE WILD (Útěk do divočiny)

Na základě pravdivého příběhu film sleduje Christophera McCandlessa, který se snaží oživit svůj materialistický život a dostat se do kontaktu s reálným životem a přírodou. Poté, co absolvuje vysokou školu, Christopher se vydává na silniční cestu přes USA, až skončí na Aljašce. Hodně z příběhu je založeno na příbězích z druhé ruky, ale film je vzácnou připomínkou, že všichni bychom mohli trochu zjednodušit náš život a prostě si užívat alespoň toho, co už máme. Připomíná nám, že cestování není o tom, co nosíme, ale o tom, co máme uvnitř.

Zdroj: Youtube

Jaké jsou vaše oblíbené cestovatelské či dobrodružné filmy?