Věděli jste, že na můžete dojet na Faerské ostrovy autem z Čech? Je to zvláštní představa, ale opravdu je to možné. Díky trajektům z Dánska můžete opravdu vyrazit na Faerské ostrovy vlastním autem a co je ještě zajímavější: budete-li chtít v jízdě trajektem pokračovat, můžete se dostat s vlastním autem až na Island.

Jak se dostat na Faerské ostrovy autem z Čech?

Stačí dojet autem do dánského přístavu Hirtshals, odkud vyráží jednou až dvakrát týdně (podle sezóny) loď Norröna na Faerské ostrovy a následně na Island. Jízda trajektem na Faerské ostrovy do přístavu Tórshavn trvá zhruba 30 hodin a vyplatí se zejména, pokud cestujete s dětmi.

Kolik stojí trajekt na Faerské ostrovy?

Jednosměrná rodinná jízdenka na Faerské ostrovy vyjde od 14700 - 23000 Kč (podle typu sezóny) a zahrnuje až 4 osoby (2 dospělé a 2 děti), přepravu auta a čtyřlůžkovou kajutu. Možná se to zdá jako velká částka, ale když ji vydělíte počtem osob a vezmete v úvahu, kolik stojí letenka a že si na ostrovech nebudete muset půjčovat draze auto v autopůjčovně, tak je to celkem zajímavá možnost, jak navštívit Faerské ostrovy.

Navíc budete mít zajímavý zážitek z plavby velkým trajektem. Pro baťůžkáře bez aut existuje také možnost sdílené kajuty, která stojí 3800-5000 Kč za jednu cestu a zahrnuje i jídlo. Přesné ceny si můžete zjistit zde. Jízdní řády najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line.

2 v 1: Faerské ostrovy a Island autem na jeden zátah

Stejným trajektem můžete vyrazit s autem z Čech až na Island. Ceny a jízdní řády trajektu najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line. Článek a informace o cestě na Island před Faerské ostrovy si můžete přečíst v našem dalším článku Na Island autem z Čech.

Autor: KRISTA AUDIOVÁ