Srdečně Vás zveme na koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy do prostředí krásného buquoyského zámku Nové Hrady v jižních Čechách. Hudební vystoupení na tomto místě jsou zcela ojedinělé. Dějištěm bude louka pod širým nebem v zámeckém parku. Uvnitř v zámecké rotundě pak najde své místo občerstvení. Přijeďte na magické Novohradsko zažít jedinečné vystoupení Druhé trávy. Kapela na jih Čech konečně zavítá po dvou letech! Představí průřez svou třicetiletou tvorbou, zazní ale také písně z poslední desky, za kterou hudebníci v čele s Robertem Křesťanem a kapelníkem Lubošem Malinou dostali Anděla v roce 2020.

Kapela Druhá tráva

Robert Křesťan a Druhá Tráva – 30 let

Koncert na zámku Nové Hrady (zámecká louka)

Facebooková událost zde

Předprodej vstupenek zde

INFORMACE O KAPELE


Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice.

Druhá tráva dosud vydala 19 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Druhá tráva si odnesla ze slavnostního ceremoniálu předávání cen Akademie populární hudby za rok 2020 sošku Anděla za poslední album Díl první. Nahrávka vznikla pod dohledem britského producenta Eddieho Stevense. Angličan obohatil osobitý akustický zvuk skupiny o prvky typické pro elektronickou muziku. Druhou sošku ve stejný večer získal i samotný Robert Křesťan coby nový člen andělské Síně slávy.

Rok 2021 je ve znamení oslav třiceti let existence Druhé trávy, které kapela připomene koncertním programem, jenž je průřezem zásadních alb její historie. Kromě toho hudebníci natáčejí pokračování poslední desky nazvané Díl druhý. Nahrávka vyjde na začátku roku 2022.

www.druhatrava.cz

POZADÍ KONCERTU


Koncert je součástí konference "Novohradské hory - jedinečná krajina". Jejím cílem je připomenout přírodní a kulturně-historické hodnoty Novohradských hor. Účastníci si také budou klást otázky týkající se udržitelnosti těchto hodnot v budoucnu. Stručně řečeno: kam směřuje vývoj této jedinečné krajiny a co můžeme udělat pro její zachování a rozvoj?

Koncert pořádá spolek Krajina Novohradska za podpory OÚ Nové Hrady.

www.krajinanovohradska.cz

PRAKTICKÉ INFO:

Koncert je k sezení a koná se na zámecké louce. Vstup je přes zámek. Vystoupení se odehraje i za mírného deště. V případě větší nepřízně počasí se koncert přesouvá do sousedního sálu v hotelu Máj.

Parkování je ke vstupence zdarma a je možné hned vedle zámku u hotelu Máj či nebo na sousedním novém parkovišti u autobusovém nádraží.