Být digitálním nomádem není jen tak, součástí vašeho denního chleba proto bude hledání nové práce, nebo dohánění vaší práce. Hezké na tom určitě je, že se neustále rozvíjíte a vždycky máte možnost posunout se dál nebo zkusit najít nový projekt. V tomto článku vám ukážeme několik způsobů, jak si digitální nomádi vydělávají.

Založte si blog

Hned do začátku určitě nebude od věci založit si blog, pokud máte básnické střevo a rádi se věnujete psaní, klidně jen občas, může to být pro vás do budoucna velkým přínosem. Začátky blogování nejsou jednoduché.

Rozhodně to není pro každého a možná i ta nejtěžší a nejkomplikovanější práce, co se týče digitálních nomádů. Je to běh na dlouho trať a chce to doopravdy hodně práce, než se věci dají do pohybu, jak pro vás, tak pro váš blog.

Blogem se dají ale vydělávat hezké peníze, jen to chce hodně píle a spousty nezaplacených hodin práce.

Pracujte s affiliate marketingem

Affiliate marketing je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vydělat peníze online. Affiliate marketing je, když podpoříte prodej někoho jiného a obdržíte provizi za jakýkoli prodej, který jste udělali. Největší affiliate program na světě je Amazon affiliate program. Hodně nomádů získává většinu příjmu právě tímto.

Můžete řídit provoz prostřednictvím vlastních webových stránek, Facebook reklam nebo reklam Google. Dá se to proto krásně spojit s vaším blogem či webovými stránkami, protože můžete produkty propagovat právě tam.

Navrhování a prodej digitálních produktů

Jistě jste si všimli, že spousta blogerů a digitálních nomádů vydává knihy, hlavně ebooky.

Jednoduše vyrobíte něco digitálního a dále se to snažíte prodat. Chce to hodně práce, aby váš produkt stál za to, není to jednoznačně trvalý příjem, ale něco málo z toho na další cesty našetřit můžete.

Prodej SEO služeb

SEO je jedna z nejcenných online dovedností, kterou se můžete naučit. Můžete si vydělat dost peněz, pokud znáte své SEO, protože vám umožňuje posunout své příspěvky na první stránku Google, tím pádem hodně lidí chodí na vaše stránky a vy můžete prodávat, ať si máte zvolenou jakoukoliv variantu.

Pokud ale blog a stránky nejsou ve vaší oblibě, můžete jen se SEO pomáhat ostatním. Spousty lidí neví, jak na to a rádi si zaplatí za pomoc, aby právě jejich stránky byly na vrcholu.

Stavte webové stránky

Není těžké stavět webové stránky, člověk se jen musí naučit pár dovedností a pokud to zvládne, není snad lepší práce. Přes firmy až po menší podnikatele či blogery, můžete pracovat odkudkoliv pro kohokoliv.

Obchodování s kryptoměnou

Obchodování s kryptoměnou bývá mezi digitálními nomády oblíbené a na různých blozích se dočtete, že je to v podstatě gró nomádů. Obchodování s kyptoměnou vyžaduje nervy z oceli, hodně práce a nějaké to vzdělání v této oblasti. Je to běh na dlouhou trať a může se vám to také pěkně vymstít a skončíte s ničím, ale rozhodně to mezi vaše možnosti patří.

Správa sociálních sítí

Sociální sítě vládnou světu a je dost možné, že i vy sami vlastníte účet na jedné z nich. Rozumíte jim? Algoritmy nejsou pro vás problém? Baví vás trávit a upravovat jakékoliv sociální médium? Co se v tom zdokonalit a pomáhat ostatním? Je to jedna z nejlépe placených prací a samozřejmě to můžete provádět všude na světě, pokud máte dobré připojení a chytrý telefon.

Pohybujete se v této oblasti? Máte tip na další zajímavou práci pro kočovníky na cestách? Dejte nám určitě vědět do komentářů!