Cestování dělá z lidí skvělé osobnosti. Není to jen slovo do pranice, ale pravda. I když vám toho cestování může hodně vzít, i špatná zkušenost se počítá, může z vás udělat o to lepšího člověka. Hlavně během cest, kde se vše mění z minuty na minutu a většinou nemůžete moc počítat s žádnou jistotou, hlavně pokud jste delší dobu jen s batohem mimo civilizaci. Dělá to z vás rozhodně lepší osobu a zlepšuje charakter. Děla to z vás osobu, která přitahuje více lidí, a lidé chtějí být ve vaší společnosti.

Jste více společenský člověk

V tomto případě je to velmi jednoduché neboť nemáte jiného zbytí. Buď se stanete společenským člověkem a začnete se dávat do řeči s cizími, nebo skončíte sami na pokoji a bude vám do breku. Buď se zlepšíte při vytváření nových přátelství, nebo zůstanete sami. Naučíte se dělat přátele z cizinců a mluvit s novými lidmi pohodlněji a bez problémů. Jednoduše se musíte, co nejvíce oklepat a jít do toho, najdete tak spousty přátel i spřízněné duše a váš společenský um a šarm se bude jen zlepšovat.

Zlepšení v konverzaci

Nejenže vás cestování otrká, ale napomůže vám to být mistrem v jakékoliv konverzaci. Otázky se budou opakovat a konverzace budou dosti nudné, a to velmi často, přes to všechno se naučíte neuvěřitelným kvalitám, jak se právě nudě vyhnout a vždy zjistit a povědět něco nového. Do života určitě jen plus. Neosobní otázky vás přestanou zajímat a vy se zlepšíte ve smysluplných větách, otázkách a následných vážných diskusí s lidmi, kteří vám doopravdy mohou něco předat, protože zrovna objevují svět stejně jako vy.

Více sebejistoty

Máte za sebou většinu kontinentů, desítky zemí, vyšplhali jste na vysokou horu nebo jste se prali s anakondou? Jak po tomhle nemůžete být více sebevědomí. Dost pravděpodobně už zvládnete všechno a ještě o tolik víc. Jste připraveni na každou situaci a do nepředvídatelného života. Cesty vás naučily a vy už víte, že vás jen tak nemůže něco vykolejit. Cokoliv si umanete pro vás není žádnou překážkou.

Snadno se přizpůsobíte každé situaci

Další výčet situací, co máte dost možná za sebou: špatné jídlo a následující velké problémy, všelijaká havěť lezoucí po vašem bytě, zpožděné a zrušené lety, pomalé a nepohodlné autobusy, hodně lidí nebo až podezřele málo lidí v okolí, nebezpečné situace a mnohem, mnohem více. Za nějakou dobu už vás nemůže nic rozhodit a jste připraveni se přizpůsobit jakékoliv situaci. Na nic a nikoho se už nezlobíte, tak to je a bude. To, co vám život přinese do cesty, je spíše výhoda než překážka.

Dobrodružství vám není cizí

Jaký je smysl života, pokud se nezbavíte vaší komfortní zóny? Přijdete na chuť tomu zkoušet cokoliv na světě a kdykoliv se pro to rozhodnete. Přes jídlo až přes ty nejrůznější adrenalinové sporty či jen nové země, budete vždy připraveni vyskočit, naskočit či jen sníst tu největší bláznivinu na světě.

Vaše bezstarostnost je nakažlivá

Jistě jste na cestě udělali spoustu chyb. Co myslíte, bylo to špatně? Díky nim jste se právě stali praví pohodáři a uvolněnějším člověkem. Proč? Protože už jste se tímto zabývali a teď vám to může být jedno. Jedete si to svoje, protože cestování vás naučilo, dokud to není finální, nemá cenu se nad ničím stresovat.

Jste o moc chytřejší

Pokud nebudete sedět v resortu, který utopí váš mozek v ledových nápojích, cestování vás naučí o světě všechno. Dozvíte se o lidech, historii, kultuře a o tajemných faktech míst, o kterých si někteří lidé mohou nechat jen zdát. Stručně řečeno, budete lépe rozumět tomu, jak svět funguje a jak se lidé chovají. To je něco, co se z knih nemůžete naučit; to dostanete pouze z vaší nomádské cesty.

Méně materialismu

Na cestě se dozvíte, jak málo k životu doopravdy potřebujete. Uvědomíte si, že většina věcí, které prodávají v obchodě, jsou zbytečné – nevedou ke šťastnému životu. Když se vrátíte domů, zjistíte, že jste minimalisté hlavně z toho důvodu, jak málo věcí vám najednou k životu stačí.

A úplně na konci, budete šťastnější než kdy předtím

Cestování vás neustále učí, jak být šťastný. Stanete se uvolněnějšími, jistějšími a uvidíte svět jako jasnější místo. Jak byste po tom všem nemohli být šťastní? Cestování z vás udělá lepšího člověka už kvůli tomu, že vám to dá lepší okolí, lepší historii, vzdělání a hlavně lepší život.