Ne vždycky má člověk jiného zbytí a ne vždycky se dá vymyslet kloudný plán. To hlavně platí o delším mezipřistání nebo dokonce více než 24hodinových pauzách mezi dalším letem. I když tyto dlouhé pauzy nejsou často příjemné, určitě se dá vymyslet něco zajímavého nebo dokonce zkusit poznat něco málo z další destinace, než nepohodlně sedět na letišti a čekat na další let.

Zapomeňte na myšlenku, že ztrácíte jeden den z vaší dovolené a buďte vděční, že získáte bonusovou destinaci, i když to bude město, které jste neplánovali navštívit. O to víc to může být cennější záležitost. Během pár hodin se toho dá naplánovat opravdu hodně. Takže hoďte kufry do úschovny a jde se na to:

Udělejte pořádný průzkum

Někdy máte k dispozici opravdu málo hodin, tudíž se musíte pořádně kouknout po informacích. I kdyby to měla být jen jedna restaurace, může to stát za to. Každé město má něco speciálního, tak se pokuste to najít.

Nemáte snad tady nějaké známé?

I to se může lehce stát, cestovatelé mívají dost často kamarády po celém světě a i vy můžete zjistit, že zrovna na místě vašeho mezipřistání je někdo, koho už jste dlouho neviděli a máte chuť s ním vyrazit na drink. Kdo vás lépe bude informovat o dané destinaci než zdejší člověk?

Co je tady zadarmo?

Zní to trochu smutně, ale je to pravdou. Možná nemáte čas čekat dlouhé fronty na prosáklá místa, ale každé město má něco speciálního, a to zadarmo ještě k tomu. Může to být street art ulice, exhibice, muzea nebo jen barevné uličky, které si můžete rychle projít. I když byste rádi navštívili ty známé podniky, zkuste občas myslet mimo turistickou zónu.

Tour s cestovkou? To si děláte srandu

Možná se vám to jako velkým cestovatelům nebude tolik líbit, ale někdy vám i cestovka nabídne skvělou tour na pár hodin a za slušné peníze. Všechno se to pojí s vaším průzkumem dané situace, ale občas i tuto možnost na rychlo turismus, není dobré zavrhovat. Klidně vás to může vyjít levněji a uvidíte toho spoustu. Sami si i odpočinete od rychlého plánování.

Ubytujte se blízko centra

Pokud máte více hodin, vyhněte se letištním hotelům. To láká k relaxaci na pokoji a nevede k žádnému novému zkoumání. Letadla můžete sledovat i jindy. Vyberte si hotel či hostel blízko centra, ať vás to donutí jít ven a rozhlédnout se okolo. Kdo ví, zda se do destinace ještě někdy dostanete, a i když jste k smrti unavení z předešlé cesty, zkuste se kousnout a cestovat dál. V budoucnu si za to poděkujete.

Náš poslední tip: Nezarmucujte se zbytečně, pokud nestihnete všechno, co jste chtěli. Určitě jste udělali vše, co bylo ve vašich silách, viděli jste toho nad míru a vaše dovolená byla i tak skvělá. Přeci jenom za 24 / 48 hodin se nedá stihnout všechno, ale vy jako správní cestovatelé jste tomu dali všechno, co jste mohli.

A jak se vypořádat s časem na letišti?

Zdroj: Youtube

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.