Hatta, rozkládající se na úpatí horského masivu Al-Hadžar, je jednou z největších přírodních zajímavostí Dubaje. Nové přírodní lákadlo pro všechny návštěvníky populárního emirátu je zpřístupněné už přesně rok. Pojďme si ho přiblížit.

Je to tak trochu šok. Chvíli jste v srdci Dubaje obklopeni mrakodrapy, ale už o dvě hodiny později vás chladí klima horského městečka a úplně jiné scenerie. Mrakodrapy nahradí horské štíty, umělé laguny koryta řek a městské návštěvníky lidé v outdoor oblečení.

Horami obklopená přehrada Hatta s nádherně tyrkysově modrou vodou je krásnou fotogenickou vyhlídkou mezi skalnatými vrcholy. Návštěvníci se mohou projet na kajaku nebo pěšky vyrazit do hor a vychutnat si přírodní krásy této oblasti.

Největším lákadlem pro dobrodruhy a milovníky přírody je centrum Hatta Wadi Hub, které návštěvníkům zprostředkovává nejrůznější sportovní aktivity, například jízdu na horském kole nebo na motokáře, lukostřelbu, zážitkové horolezectví, pěší turistiku, projížďku na kajaku, a dokonce i lidský katapult a různé lanové skluzy. Součástí centra je i speciální centrum zorbingu pro dospělé i děti.

Naopak cyklisté mohou tuto horskou oblast prozkoumat při jízdě na upravených cyklostezkách.

Výlet do vesničky Hatta Heritage Village je jako stvořený pro každého, kdo touží poznat život v tradiční emirátské vesnici. Tato vesnice byla obnovena v roce 2001 a patří k nejstarším v emirátech. Restaurovány byly rovněž různé artefakty, například šperky, zbraně, keramika a tradiční zařízení domu, které vesničané vyráběli z hlíny, kůže a mědi.

Hostům toužícím po klidném noclehu v horách poskytnou nezapomenutelné zážitky hotely, které se zaměřují na ekoturistiku a nadchnou každého zapáleného milovníka přírody. Hosté zde mohou využít společné prostory s ohništěm a grilovacím vybavením, a přitom si užívat nerušeného pohledu na přehradu.

Na své si přijdou i ti, kteří touží po jedinečném kempování. V tábořištích v Hattě si lze dokonce postavit stan a zakusit pocit souladu s přírodou.