Vzestup chorvatského cestovního ruchu zlepšil snadnost cestování a nízká kriminalita v zemi zvyšuje turismus ostošest. Jeden pohled na oceánské středověké město Dubrovník, zachovalé 6,365 stop nedotčených zdí a všechny vaše starosti jdou stranou. Dlážděné ulice vás vedou přes řemeslné obchody a místní jídlo, zatímco procházka podél zdi nabízí nádherný pohled z ptačí perspektivy na pobřeží Jaderského moře. Další skvělé sólo aktivity: pláž je vzdálena jen pár minut od starého města a nabízí se zde spousta kajaků a šnorchlování.

Salcburk, Rakousko

S hradem Hohensalzburg na kopci a řekou Salzach, která prochází Salcburkem, je pohádkový zážitek z Mozartova rodného města stejně tak příjemný, jako okouzlující. Navštivte zahrady Mirabell a Nonnberg Abbey, relaxujte s kávou na terase Café Tomaselli nebo pivem v zahradě na 1400 místech plných venkovních zahrad Augustiner Bräu – můžete strávit hodiny sledování lidí okolo. Cyklisté by měli vzít na vědomí, že celý Salcburk je pro pěší, ale je také jedním z nejlepších měst pro bike-friendly cestovatele, s více než 100 km cest, což znamená, že si to tu můžete užít minimálně na jeden den.

Taipei, Tchaj-wan

Hlavní město Tchaj -wanu je ideální kombinací historie a moderního umění, ať už se jedná o tradiční noční trhy (ideální místo k jídlu ze stánků při nákupu například příslušenství a suvenýrů), chrámy nebo super-high-tech stavby a nákupní centra. Taipei má ruch hlavní asijské metropole, stejně jako důležitý městský komfort. Pouliční signalizace a hromadná doprava mají všechny názvy v angličtině – a přestože má země nízkou kriminalitu, má 22 let starý metro systém označený na platformách „Bezpečná čekací zóna“, které jsou pečlivě monitorovány videem, konkrétně k ochraně cestujících v noci.

Kodaň, Dánsko

Kodaňská zvláštnost a pozoruhodnost je jako dělaná pro sólo cestovatele. Ikonický kanál lemovaný vícebarevnými domy je to, co vás asi nejvíce trkne do očí. Jako sólo cestovatelé si to velmi užijete zvláště pro dobré jídlo, i na ulicích a skvělou atmosféru kolem vás. A to nejdůležitější, všudy přítomné bezpečí v okolo tohoto hlavního města. Cestujete sólo? Kde je to podle vás pro ženy nejbezpečnější?

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.