V posledních dnech na ledovcích nasněžilo a při pohledu na záplavu sněhových vloček už se nemůžeme dočkat, až na sjezdovce vykroužíme první letošní obloučky. Právě na začátku sezóny rozhodně platí heslo „Čím výš, tím líp!“. A přesně tento požadavek splňuje i 5 tyrolských ledovců: V ledovcových lyžařských oblastech Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai a Hintertux najdete sjezdovky ve výšce přes 3 000 metrů a dostatek prostoru pro bezbřehou lyžařskou zábavu. Kromě toho na vás čekají ledovcové hotely optimálně přizpůsobené pro lyžaře, flexibilní skipasy a spousta akčních atrakcí ve snowparcích.

Podzimní start na 5 tyrolských ledovcích

Zatímco ledovec Hintertux je pro návštěvníky otevřen neustále, lyžařská sezóna na Stubaiském ledovci začíná 30. září a na Kaunertalském a Pitztalském ledovci na vás čekají perfektně upravené sjezdovky od 1. října 2022. V Söldenu byl provoz lyžařského střediska zahájen 23. září.

Ice Q, Sölden / foto Christoph Nösig

Užijte si všechny ledovce s White5 nebo ušetřete při nákupu online

Se skipasem „White5“, který je v této sezóně k dispozici od 1. října 2022 do 15. května 2023, máte všech pět ledovců na jedné kartě. Lze jej využít v 10 dnech po celou dobu platnosti – na všech lanovkách v zimní a ledovcové lyžařské oblasti Sölden a na ledovcích Kaunertal, Pitztal, Stubai a Hintertux. White5 je navíc úžasně flexibilní: 10 dní můžete využít na jednom nebo na všech 5 tyrolských ledovcích, v kuse nebo po jednotlivých dnech. Tento systém lze přirovnat k balíčku deseti vstupenek do plaveckého bazénu. Skipas White5 platí v nadcházející sezóně od 1. října 2022 do 15. května 2023 a koupíte jej za 542 eur.

Pitztal / foto © Roland Haschka

V případě 5 tyrolských ledovců se rozhodně vyplatí zakoupit si skipas předem online. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladny a rychleji se dostanete na sjezdovku.
Sölden, Pitztal a Kaunertal nabízejí navíc systém tzv. dynamického pricingu pro online vstupenky. Heslo zní „Čím dříve, tím levněji“. Znamená to, že se cena zvyšuje každý den až do dne lyžování, krátce předtím je cena online i u pokladny stejná. Zakoupíte-li skipas včas, můžete ušetřit nejen peníze, ale i čas, který byste jinak strávili nákupem vstupenek u pokladny. S možností storna za tři eura na jeden den při koupi vícedenního skipasu jste v Söldenu, Pitztalu i Kaunertalu dostatečně pojištěni pro případ, že nakonec nebudete moci dorazit. Díky této garanci storna je možné nevyužité skipasy vrátit až pět dní před prvním dnem platnosti skipasu bez udání důvodu.

Online zakoupený šestidenní skipas v Söldenu je mimochodem mnohem víc než jen vstupenka do světa lyžařské zábavy: Po dobu platnosti zahrnuje bezplatný vstup do muzea motocyklů Top Mountain a do zážitkového světa Jamese Bonda 007 ELEMENTS.

Ledovcové hotely: Ideální ubytování pro milovníky lyžování

Jsou stejně rozmanité jako lyžařské zážitky, které můžete zažít na svazích 5 tyrolských ledovců. Říká se jim ledovcové hotely, protože jsou dokonale přizpůsobeny potřebám lyžařů. Obzvlášť výhodné jsou ledovcové balíčky, které kromě zimního servisu (trezor na lyže, úschovna bot v lyžařském sklepě atd.) zahrnují i částečně bezplatné dobíjecí stanice pro elektromobily, wellness nabídky a nabídku půjčoven (lyžařské doplňky, batohy, sáňky, dětské lyžařské vybavení atd.).

Všechny zúčastněné podniky najdete na adrese www.gletscherhotels.at.

foto © ledovec Kaunertal

Vzhůru do parku: 5 tyrolských ledovců otevírá své snowparky

Betterpark Hintertux startuje sezónu jako první snowpark v Evropě a na opening se tu můžete těšit od 30.9. do 3.10. Snowpark Kaunertal, X Park na Pitztalském ledovci a Snowpark Stubai Zoo zahajují provoz o něco později, a sice nejpozději v říjnu, v závislosti na sněhových podmínkách.

Snowpark Kaunertal je nejdelší v Evropě, pyšní se nejdelší jib line v Alpách a nabízí mimo jiné boardercrossovou dráhu, kickery, waveride, wallride a Pro Lines. Ve snowparku na Kaunertalském ledovci se v pravidelných intervalech konají různé akce: Zima tu již po sedmatřicáté začíná slavnostním kaunertalským openingem.

X Park v Pitztalu se skládá z Fun Parku s Family Crossem, Funline a Waveline a z největšího a nejvýše položeného skialpinistického parku v Rakousku, vytvořeného ve spolupráci se společností DYNAFIT. Nachází se mezi horní a střední stanicí lanovky Mittelbergbahn a nabízí tři skialpové trasy různých obtížností.

Prime Park, Hintertux / foto by Pally Learmond

Betterpark Hintertux je nejvýše položeným freestylovým areálem v Rakousku. Freestylisté se mohou těšit na perfektní skoky, neustále se obměňující jib setup a halfpipe. První návštěvníky park přivítá o prvním říjnovém víkendu. Snowpark Stubai Zoo je jedním z nejlepších snowparků v Alpách: zdejší terén s Pro, Medium, Jib a Easy Line patří k největším snowparkům na světě a vyniká maximální rozmanitostí a bezchybným shapingem. Snowpark Stubai Zoo je po celý podzim tréninkovou základnou mezinárodní profesionální scény freeskierů a snowboardistů v rámci Prime Park Sessions. V listopadu čeká na návštěvníky exkluzivní akce – od 16. do 19. listopadu se tu koná 6. ročník Světového poháru FIS Freeski World Cup Stubai, kterého se účastní světová freeskiingová elita.

Dokonalé jarní lyžování na 5 tyrolských ledovcích

Jarní lyžování, dechberoucí panoramatické výhledy a kulinářské zážitky

Pět velkých ledovcových lyžařských středisek v Hintertuxu, na Stubaii, v Söldenu, Pitztalu a Kaunertalu nabízí rozmanité lyžařské zážitky a velmi dlouhou sezónu – v Hintertuxu se dá lyžovat dokonce po celý rok. Pro spoustu milovníků zimních sportů je jaro nejkrásnějším obdobím lyžařské sezóny: Dny se prodlužují a ski areály slibují vynikající kvalitu sněhu a příjemné teploty. Dovolenou na ledovci tak lze skvěle zkombinovat s pestrou lyžařskou zábavou a posezením na terase. Ideální pro pobyt v oblasti 5 tyrolských ledovců!

Do konce sezóny mají otevřeno i ledovcové hotely, které lákají na skvělé nabídky:

www.tirolergletscher.com/pauschalen.html