Je hodně věcí, které může zažít žena (samozřejmě i muž), cestující sama (události, které se nestanou, když cestujete s někým jiným). Je to jako klub, do něhož se může dostat skoro každý, ale jen málo o něm ví. Ale ženy, které cestovaly sólo, vědí, že to není tak strašlivé, jak si mohly myslet, našly mnohem více odměňování, než si představovaly.

Cestování po světě sólo vám dá mnoho lekcí a uvědomění, že existují určité pravdy, které se naučíte, jen když cestujete po světě na vlastní pěst:

22. Ze všech věcí, které jste se naučili, si budete nejvíce pamatovat, že jste schopní jako jednotlivci lépe chápat, jak teď zapadnete do světa. To je něco, co bude prospěšné pro zbytek vašeho života.

23. Když skončí výlet, budete si pamatovat tolik věcí, že jednoduše za chvíli znovu skočíte do letadla.

Obzvláště ženy, co cestují samy, vědí, že sólo cestování je ten nejlepší dárek. Poskytuje vám šanci rozvíjet vaši důvěru, činit všechna rozhodnutí o tom, kam chceme jít a co chceme dělat, a být generálním ředitelem vlastního života a dobrodružství. Tato důvěra a schopnost přechází do našeho každodenního života dlouho po skončení cesty.

Co vy a sólo cesty? Už jste něco podnikli nebo se teprve chystáte? A pokud se stále bojíte přečtěte si náš článek o bezpečných zemích, které jako sólo cestovatelky oceníte.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.