V Evropě leží tolik nádherných jezer, kolik je v moři ryb. To je sice trochu přehnané tvrzení, ale buďte si jistí, že při výletu k těmto jezerům se vám po moři ani nezasteskne. Podívejte se na 15 nejkrásnějších jezer v Evropě. Malebné okolí a klid zajištěny!

1. Wast Water, Anglie

V Jezerní oblasti (Lake District), jak už název napovídá, najdete spoustu jezer. Jedná se o největší anglický národní park. Wast water, které se zde nachází, je pak nejhlubší jezero v celé Anglii a jeho okolí obklopují jedny z nejvyšších hor v regionu.

2. Lucernské jezero, Švýcarsko

Lucernské jezero a jeho okolí bývá často přirovnáváno k norským fjordům. Ale zdaleka tu není taková zima! Návštěvu jednoho z nejkrásnějších jezer, obklopeného Alpami a malebnými alpskými městečky, určitě nevynechejte. Při cestě sem určitě navštivte i historicky zajímavý Lucern.

3. Kráterové jezero Kerid, Island

Island je bohatý panoramata, která jako by pocházela z jiné planety. Kráterové jezero Kerid na jihu Islandu není výjimkou. Při pohledu na azurovou vodu v jezírku a a strmé stráně, které ho obklopují, si budete trochu připadat jako na Měsíci.

4. Jezera v národním parku Killarney, Irsko

Irsko je známé pro svou divokou a nepoddajnou přírodu, kterou mnozí cestovatelé přirovnávají k Novému Zélandu. Jedny z nejhezčích výhledů najdete u tří jezer v národním parku Killarney - Lough Leane, Muckross a Upper Lake. Fandové historie pak ocení zejména četné hrady, které se v lokalitě nachází.

5. Gardské jezero, Itálie

Gardské jezero je údajně jednou z nejromantičtějších evropských destinací, kam se můžete vydat. Je to docela jasné. S výletem na italské jezero v kombinaci s horami a okolními rozkošnými vesničkami nelze šlápnout vedle. Nemyslete si ale, že jsou tato městečka všechna stejná, vůbec ne! Zkuste je postupně navštívit.

6. Saimaa, Finsko

Ze Saimyy, čtvrtého největšího jezera v Evropě, budete nadšení. V jednom z nejkrásnějších jezer v Evropě leží asi 14 000 malých ostrůvků různých tvarů, takže připomíná vodní bludiště. Fanoušci sportů si tu přijdou na své při jízdě na kole nebo na kánoích.

7. Königssee, Německo

Nejčistší a nejhlubší jezero v Německu leží v jihovýchodní části u rakouských hranic. Aby vláda udržela čistotu a krásu tohoto místa, už od roku 1909 mají vstup na jezero povolené pouze kánoe, šlapadla a osobní lodě poháněné elektromotorem.

8. Sognefjord, Norsko

Třetí nejdelší fjord na světě leží v oblasti západního Norska, kde budete hledat i ostatní fjordy. Pokud se sem vydáte, nezapomeňte prozkoumat i Nærøyfjord, jednu z větví Sognefjordu, která je známá svou obzvláště panenskou přírodou a překrásnými výhledy.

9. Como, Itálie

Na těch severoitalských jezerech zkrátka a dobře něco je. Elegantní Como je oblíbené místo pro dovolenou George Clooneyho, ale co je důležitější, leží na úpatí Rétských Alp, takže tady se při hledání túr do okolí určitě nudit nebudete.

10. Annecy, Francie

Jezero Annecy doporučujeme zvolit jako základnu pro prozkoumání oblasti Savojska. Má totiž všechno, co od jezera můžete chtít - krásné horské scenérie, čistý alpský vzdoušek a krásná městečka k prozkoumání.

11. Loch Duich, Skotsko

Na Skotské vysočině najdete tolik krásných jezer, až se vám to tvrzení o rybách v moři možná budet zdát jako pravda. Loch Duich je ale jedinečné díky středověkému hradu Eilean Donan, který se majestátně tyčí nad jezerem. Posuďte sami, není to jedno z nejkrásnějších jezer vůbec?

12. Halštatské jezero, Rakousko

Oblast Halštatského jezera, zahrnutého mezi památky UNESCO, před asi 4000 lety obývali Keltové. Chápu, proč se jim tolik líbilo - naprosto fotogenické pohledy na jezero, ve kterém se odráží vrcholky okolních hor a domky v malebných rakouských vesničkách, musí uchvátit každého.

13. Ženevské jezero, Švýcarsko a Francie

Ženevské jezero leží jen kousek od Annecy a je podstatně známější než jeho čistě francouzský soused. Proslulé je zejména díky krásné modři pro toto jezero typické, ale také kvůli zajímavým hradům a sídlům v jeho zátokách.

14. Bledské jezero, Slovinsko

Maličké a o to malebnější jezero ve Slovinsku se nachází v severozápadní části této krásné země. Typickou atrakcí je ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, který vidíte na fotce.

15. Plitvická jezera, Chorvatsko

Čeští turisté Plitvická jezera dobře znají, protože se nachází téměř po cestě k našemu oblíbenému chorvatskému moři. Pokud jste tu nikdy nebyli, určitě situaci rychle napravte. V oblasti kolem 16 azurově modrých jezer propojených měnšími i většími vodopády stále žije velké množství divokých zvířat, jako jsou vlci a medvědi. Překrásná podívaná!

Doplnili byste náš seznam nejkrásnějších jezer v Evropě o nějaká další?

Dejte nám vědět v komentářích.

Krista Audiová

Tipy pro vás připravili Krista & Marek z Doba Letová, kteří cestují již několik let low cost po celém světě.