Pro mnoho z nás koupání v přírodních bazénech přináší spoustu zábavy. Můžeme si v nich zaplavat, potápět se, nebo si alespoň nechat trochu bolestivě namasírovat záda vodopádem. Voda z některých pramenů může být také zdravotně prospěšná, proto někteří lidé vyhledávají zejména různé termální prameny. Vybrali jsme 12 přírodních bazénů, kde si každý najde to, co má nejraději. Některé z nich stojí za výlet na dané místo i kvůli samotnému vykoupání.

12 nejúžasnějších přírodních bazénů světa

Ďáblův bazén, Viktoriiny vodopády, Zambie

Pokud jste fanoušky hitu posledních let, nekonečných bazénů, tady najdete opravdu ten nejoriginálnější. Už cesta sem je docela dobrodružství, ale udržet se na okraji vysokých vodopádů v silném proudu vody je jen pro opravdové odvážlivce.

Geotermální lázně Modrá laguna v Grindavíku, Island

Tyto geotermální lázně jsou na Islandu již několik let jednou z nejnavštěvovanějších destinací. Díky četnému množství minerálů obsažených ve vodě návštěvníci věří, že po koupeli v pramenech se mohou zlepšit jejich kožní problémy.

Giola, Řecko

Bazén ve skále, která dosahuje výšky až 8 metrů. Dá se tu skvěle zaplavat i potápět. Připravte se ale na 2km túru, která k bazénu vede.

Vodopády Havasu, Arizona, USA

Světově známý vodopád s jezírkem pod ním s nádherným okolím a čisťounce modrou vodou. Jeden z přírodních bazénů, u kterého najdete taky širokou písečnou pláž, kde si můžete odpočnout.

Roca Vecchia, Itálie

Vápencové skály tvořící přírodní bazénky, ve kterých se můžete vyřádit po boku dovádějících Italů, mezi kterými je toto místo velice známé.

Vílí jezírka, Skotsko

Pokud vám nevadí trochu studenější koupání, na skotském ostrově Skye najdete na řece Brittle tato divoká vílí jezírka s křišťálově čistou vodou.

Národní park Hot Springs, Arkansas, USA

Údajně jeden z nejlepších přírodních bazénů, který můžete navštívit. Termální prameny uklidňují a také hojí jizvy, což je důvod, proč se sem sjíždí lidé z celého světa.

Národní park Johnson's Shut-Ins, Missouri, USA

Pokud se někdy ocitnete v Missouri, tento přírodní bazén je ideálním místem pro strávení volného času. Leží na skále z lávy a najdete tu spoustu krásných míst včetně různých potůčků a brouzdališť.

Modrá laguna Dudu, Dominikánská republika

Laguna Dudu je hluboká asi 30 m, proto je to ideální místo pro odvážlivce, kteří si rádi zaskáčou do vody. Nachází se tu také podvodní jeskyně, takže pokud se tady plánujete potápet, můžete zkusit něterou z nich najít.

Sliding Rock, Severní Karolína, USA

Ideální čas pro navštívení této kamenné skluzavky je jednoznačně léto. Po sjezdu skončíte v malém bazénku, ideálním pro koupání s dětmi.

Bazén pro veřejnost Bondi Icebergs, Austrálie

Jeden z australských přírodních bazénů Bondi měří 50 m na délku a voda v něm je slaná. Možná vás to překvapí, ale tento bazén tu funguje už po staletí.

Barton Springs Pool, Texas, USA

Bazén v texaském austinu nezískává vodu z řeky, nýbrž z podzemních pramenů, které původně k očištění používal kmen indiánů Tonkawa. Bazén si celoročně udržuje teplotu kolem příjemných 21°C.