Máte akutní potřebu odjet někam pryč? Potřebujete dobrodružství, které nebude ani trochu připomínat každodenní realitu? Budete potřebovat nějaké pohádkové místo, které vás donutí zamyslet se, jestli Pán prstenů a Harry Potter náhodou nevznikli podle skutečné události. Inspiraci určitě najdete v našem seznamu 10 nejlepších destinací pro solo cestovatele.

10. Irsko

Co se týče bezpečnosti, Irsko se umístilo v žebříčku na 11. místě, takže pokud se bojíte o vlastní bezpečnost, tady problém nebude. Země je opravdu jako z pohádky, hodně zelená, neustále tu prší, všude samá velká otevřená prostranství. Je ideální pro solo cestovatele, kteří chtějí procházet nádherné scenérie svým vlastním tempem. Mimochodem, Irsko je údajně hodně podobné Novému Zélandu. Akorát je mnohem blíž!

9. Skotsko

Drsná a hrubá, ale přesto tak nádherná krajina. Před výpravou do Skotské vysočiny se nejdřív zastavte na pár dní v překrásném Edinburghu, který založili Římané.

8. Fiji

Pokud se vám zachtělo výletu do exotičtější destinace, vydejte se na Fiji. Realitu vám tyto ostrůvky nebudou připomínat ani vzdáleně. Mimochodem, nejdražší na cestě na Fiji je právě cesta, na samotných ostrovech už moc neutratíte. Ideální místo pro solo batůžkáře!

7. Austrálie

Austrálie je jedna z nejbezpečnějších zemí, kam se vydat, na druhou stranu zde můžete potkat jedny z nejnebezpečnějších zvířat na světě. Je krásná a divoká, a napříč celou zemí se její části liší. Australané jsou navíc velmi uvolnění a "v pohodě". Hlavním benefitem pro nás Čechy bude zlepšení angličtiny. Nevíte, kam se vydat dřív? Přečtěte si náš článek o Austrálii.

6. Chile

Chile je kouzelná země, od severu k jihu se její krása proměňuje. Od vyprahlých plání pouště Atacama, až po ledovcovou Patagonii. Navíc je po celém území velké množství různých druhů zvířat, která běžně jinde nepotkáte.

5. Thajsko

V Thajsku se na vás každý usmívá. Údajně se jedná o zemi s nejšťastnějšími lidmi na planetě, takže je jasné, kam poslat solo cestovatele, aby jim nebylo smutno po domově. Thajsko je zemí s krásnými plážemi, úžasným jídlem a skvělými možnostmi vyžití. Navíc tady potkáte další batůžkáře, takže se jedná o perfektní místo, pokud si chcete udělat kamarády na cestách.

4. Costa Rica

Costa Rica je o přírodě. Většinu času, který kde strávíte, budete venku prozkoumávat všechny kouty této středoamerické země. Toulky džunglí, povalování na bílém písku na pláži, koupání v horkých pramenech v horách, jízda na kajaku... je jen na vás, pro co se rozhodnete. Navíc je tato země plná expatů a cestovatelů, takže pokud budete chtít, můžete se snadno seznámit.

3. Kanada

Kanada je ideální pro aktivní solo cestovatele, kteří se rádi zabaví v přírodě. Jedny z nejkrásnějších hor i jezer najdete právě tady, a v létě i v zimě Kanada nabízí jedny z nejhezčích přírodních panoramat. Pokaždé je nádherná, vždy ale něčím novým překvapí.

2. Finsko

Lidé, kteří se podívají do Finska, často tvrdí, že země vypadá jako příroda z Letopisů Narnie. Stejně jako Chile je zemí se zajímavě diverzifikovanou přírodou od neustále zimního Laponska až po romantické město Savonlinna, kde člověk zažije 4 roční období. Pokud chcete poznat opravdu dobrodružnou zemi, Finsko je tou správnou volbou.

1. Norsko

Kde jinde najít oázu klidu než v Norsku. 21 národních parků a majestátní fjordy krásné natolik, že vám div nepraskne objektiv foťáku. Pokud hledáte únik od každodenní rutiny a zároveň chcete najít sami sebe, tohle je perfektní místo, kde strávit čas sám se sebou.