Singapur je známý svými přísnými zákony, které zřejmě mají svůj podíl na tom, že je to dnes jedna z nejčistších a nejbezpečnějších zemí v Asii. Při návštěvě Singapuru sice asi nebudete mít pocit, že vás místní zákony nějak omezují nebo že vás někdo neustále kontroluje, ale i tak je dobré vědět, co v tomto městském státě nesmíte dělat. Občas se totiž jedná o věci, u kterých by vás ani nenapadlo, že za ně může hrozit pokuta.

Krmení holubů

Pokud se někdy při procházce v parku rádi podělíte s holuby třeba o chléb, v Singapuru na to rovnou zapomeňte. Za krmení holubů vám totiž hrozí pokuta 500 singapurských dolarů. V tomto čistotném státě jich však pravděpodobně stejně moc nenajdete – možná právě proto, že je nikdo z místních obyvatel nekrmí.

Splachování

Spláchnutí po použití toalety je jistě pro každého z nás přirozená věc. Na veřejných toaletách v Singapuru na to ale obzvlášť myslete, protože kdybyste náhodou opouštěli kabinku ve spěchu a zapomněli, mohlo by vás to stát až 1000 singapurských dolarů. Jenom pro představu: to je v přepočtu asi 17 000 korun.

Žvýkání

O tom, že si v Singapuru rozhodně nepořídíte žvýkačky, už jste možná slyšeli. Čistota se v této zemi bere velmi vážně a nikdo nestojí o chodníky polepené žvýkačkami. Je proto nelegální žvýkačky v Singapuru prodávat. Samotné žvýkání vysloveně zakázáno není, ovšem dovezením žvýkaček ze zahraničí byste si mohli způsobit problémy.

TIP! Tady si dovolenou neužijete! Nejnebezpečnější pláže na naší planetě

Homosexualita

Ačkoliv je Singapur moderní ve spoustě směrech, na homosexualitu nahlíží poněkud staromódně. Za veřejné projevy lásky mezi dvěma muži zde hrozí až dva roky vězení. Pro ženy tento zákon kupodivu neplatí.

Zpívání na veřejnosti

Jste-li hudebně nadaní a rádi svým talentem občas zpříjemňujete den lidem na ulici, v Singapuru buďte opatrní. Zpívání a hraní na hudební nástroj na veřejnosti je sice povoleno, ale měli byste si být jistí, že to opravdu umíte. Pokud totiž někoho bude obtěžovat váš falešný zpěv, může vás klidně nahlásit policii a vás to může stát až 1000 singapurských dolarů.

Připojení k cizí wi-fi

Až budete v Singapuru potřebovat přístup k internetu, dejte si pozor, k jaké wi-fi se připojujete. Pokud totiž použijete něčí wi-fi bez jeho svolení, hrozí vám pokuta až 10 000 dolarů.

Nahota

Další trochu zvláštní zákon uvádí, že se nesmíte na veřejnosti ani v soukromí ukazovat nazí. Někdo by si to teoreticky mohl vyložit tak, že nemůžete být nazí ve svém vlastním domě. To samozřejmě můžete, ale nejprve se ujistěte, že máte zatažené závěsy. Pokud vás totiž někdo cizí uvidí tak, jak vás pánbůh stvořil, porušujete zákon.

TIP! Řekli byste, že toto jsou nejnebezpečnější země světa?

Jedení ve veřejné dopravě

Na rychlou svačinu v metru raději zapomeňte! Jedná se o další zákon pro udržení čistoty v Singapuru a za jeho porušení hrozí pokuta 500 singapurských dolarů.

Sebevražda

Co je v Singapuru horšího než sebevražda? Neúspěšná sebevražda. Za pokus o ukončení vlastního života se totiž uděluje pokuta a jeden rok vězení. Na to se dá říct snad jen – nepokoušejte se o sebevraždu, v Singapuru ani jinde.

Graffiti

Máte-li rádi street art, v Singapuru ho nehledejte. Graffiti se zde nepovažuje za umění, ale naopak se trestá pokutou, uvězněním nebo dokonce výpraskem rákoskou.

Víte ještě o nějakých bizarních zákonech z jiných zemí světa? Napište nám do komentářů.

Michaela Ordošová

Míša je pořádkumilovný introvert, který podezřele často opouští svoji komfortní zónu. Například studiem a prací v Londýně, procestováním východní a jihovýchodní Asie na vlastní pěst nebo povídáním o sólo cestování na svém Youtube kanále. Její cesty můžete sledovat také na Instagramu.