Eurovíkendy neboli krátké dvou až třídenní zájezdy za poznáním jsou u nás stále oblíbenější. Není se čemu divit, Česká republika přeci leží v samotném srdci Evropy, a tak máme ty nejzajímavější evropské destinace přímo na dosah ruky. V tomto článku vám poradíme 3 tipy na skvělá místa, kam lze jednoduše vyrazit na eurovíkend.

Umělecké Drážďany

Drážďany jsou od nás vzdáleny přibližně 2,5 hodiny, což z tohoto města činí tu nejlepší destinaci pro jednodenní až dvoudenní výlet. Co vidět v Drážďanech? Určitě byste ve Starém městě neměli minout barokní kostel Frauenkirche, jenž byl za druhé světové války téměř zničen a po nákladné obnově znovuotevřen v roce 2005. Dalším povinným cílem každého turisty je Zwinger – systém muzeí a galerií, jenž je zasazen do nádherných barokních staveb. Jedním z nejznámějších děl, které ve Zwingeru nalezneme, je Raffaelova Sixtinská madona.

TIP: I když jsou Drážďany téměř za rohem, nezapomeňte před cestou na to, že byste měli mít sjednané kvalitní cestovní pojištění. Evropský průkaz zdravotního pojištění se vztahuje pouze na zdravotní péči v zahraničí, avšak na události typu ztráta zavazadel či storno zájezdu se již nevztahuje.

Pestrá Barcelona

Barcelona je nejen prosluněným španělským městem nabízejícím relaxaci u moře, ale jsou zde především četné památky nesmírné hodnoty, které by měl každý cestoval alespoň jednou za život navštívit. Jednou takovou je zajisté katedrála La Sagrada Família, jejímž autorem je geniální architekt Antoni Gaudí. Katedrála je Gaudího poctou křesťanství a zároveň jedním z nezaměnitelných symbolů Barcelony. Zajímavý je v tomto ohledu fakt, že stavba katedrály započala již před více jak 100 lety, avšak stále není kompletně dokončena – předpokládané dokončení je v roce 2026.

Romantická Verona

Verona je díky příběhu o Romeovi a Julii považována za jedno z nejromantičtějších měst Evropy, avšak málokdo ví, že je toto město takřka přeplněné zajímavými památky. Ve Veroně se například nachází třetí největší římský amfiteátr na světě – Arena di Verona, jenž byl postaven již v prvním století našeho letopočtu. Dalším takovým skvostem je například románský kostel San Zeno Maggiore, který pochází z 12. století.