Dvouhodinový let s leteckou společností TAROM je dokonalou příležitostí, jak rychle a pohodlně cestovat z letiště Praha do hlavního města Rumunska. Bukurešť sama o sobě je turistickou atrakcí a je také vstupní branou do přírodních a kulturních krás, kterými se Rumunsko může pochlubit.

Bukurešť ráj pro turisty

Návštěvník bude příjemně překvapen městem, ve kterém se kombinují originální architektonické styly minulosti a ty současné. Procházka ulicemi Bukurešti se změní na cestu časem, kde každá fasáda budovy a každý ornament jsou z jiné epochy, každé okno vypráví příběh své doby a různých lidí. V muzeích se skrývají skutečné poklady, které čekají na objevení. Ať už se rozhodnete poznat umění rumunské nebo evropské ve sbírkách Národního muzea umění, projít se impozantními arkádami Národního historického muzea či se setkat s živou tradicí v uličkách Muzea vesnice, nebudete jako vášnivý milovník kultury zklamáni.

Bukurešť může být v pravém slova smyslu rájem turistů díky rozmanitosti chutí, které zde na vás čekají, ať už mluvíme o tradiční gastronomii, která je bohatá a chutná, nebo o mezinárodní kuchyni v moderním pojetí. „Souboj” vašich chuťových buňek s gastronomickou nabídkou sa odehrává v Centrul Vechi /Staré Město/, v srdci zábavy v Bukurešti, které získalo zasloužený věhlas pro svou bohémskou a přátelskou atmosféru.

Poznej tajemství pravé rumunské duše

Dále může poznání chtivý turista pokračovat v rumunském dobrodružství na slunných plážích Černého moře nebo v horských střediscích Valea Prahovei v blízkosti hlavního města. Jsou to ideální místa pro odpočinek, kde příroda a kultura vytvářejí nezapomenutelný zážitek.

Kdo chce proniknout do tajemství pravé rumunské duše, vyjádřené v tradicích, zvycích, víře a pověrách, musí zahrnout do svého itineráře i Moldavsko a Bukovinu s jejich malovanými kostely, tancemi a maskami, s kopci nesoucími sladké plody vinic, ale také Sedmihradsko s opevněnými městy a kostely, kde legendární hrabě Dracula čeká na své obdivovatele z celého světa.

Závěr je jednoduchý a samozřejmý. Vyberte si kterýkoliv den a leťte z Prahy do Bukurešti. V ceně letenky dostanete nejen služby (check-in, limit 10 kg na příruční zavazadlo, 23 kg na odbavené zavazadlo, občerstvení na palubě), ale i vstup do jedinečného světa, který si zaslouží být prozkoumán.

Tým TAROM