Dovolená na čtyřech kolech a cestování v obytných autech a karavanech se v posledních letech stala v Česku hitem. Aby čeští turisté mohli svůj nový koníček provozovat celoročně, nabízí Invia exkluzivně možnost projezdit v karavanu jih Španělska. Vozy i veškeré služby tu zajišťuje osvědčená česká firma Campiri.

Karavanový kemp na pobřeží, oblast Mazarron / foto shutterstock

„Pozorujeme, že mají čeští cestovatelé čím dál dobrodružnější duši. Už nechtějí jen odpočívat, zvyšuje se zájem o poznávací cesty. Proto jsme pro naše klienty připravili novou službu - cestu obytným vozem po jihu Španělska,“ říká tisková mluvčí cestovní agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková.

V rámci balíčku si zákazník agentury Invia pořídí nejen pronájem karavanu, ale rovnou také zpáteční letenky i podrobně sestavený plán dovolené. Výhodou je také to, že celou službu zajišťuje česká firma Campiri, která svůj vozový park mimo letní sezonu přesouvá do Španělska. „Se společností Campiri máme společnou vizi - nabízet zákazníkům ty nejlepší zážitky na pár kliknutí. Její webová platforma českým cestovatelům výrazně usnadnila výběr a půjčení karavanů pro jejich letní cestování. Proto spojit se právě s Campiri a nabízet její celoroční služby ve Španělsku na webu invia.cz bylo jasnou volbou,“ dodává Jirušková.

„Vstupem Campiri na španělský trh se Čechům otevírá možnost zažít v roce více slunných dnů a strávit je v atraktivní destinaci. Obě podmínky Španělsko rozhodně splňuje. Našim zákazníkům navíc nabízíme 30 zánovních vozů, což v této lokalitě nebývá standardem,” popisuje Lukáš Janoušek, spoluzakladatel a CEO Campiri.

Karavanem v horách Sierra Del Torcal / foto shutterstock

Jak může dovolená v obytňáku vypadat?

Začíná a končí ve španělském městě Málaga, které si společnost Campiri vybrala jako sídlo své španělské pobočka. Sem klienti přiletí a také si tu převezmou předem vybraný typ obytného vozu nebo karavanu. Dovolená může trvat 7, 11 nebo 14 dní. Vybrat si pak lze ze tří různých tras, které vedou přes jih Španělska, Portugalsko i Gibraltar. Navrhl je Jan Rychtařík, který ve Španělsku v karavanu se svou rodinou delší dobu žil, a také se bude o španělskou základnu Campiri starat.

Sedmidenní trasa vede z Málagy po pobřeží Costa del Sol až na Gibraltar a zpátky přes vnitrozemí Andalusie. Pokud vyrazíte na 11 dní, uvidíte tři nejznámější části španělského pobřeží, tedy Costa del Sol, Costa Tropical a Costa de Almeria. Čtrnáctidenní trasa vede až do portugalského Algarve za nejzazším jihozápadním výběžkem Evropy na Mys svatého Vincence. Vždy si ale užijete pláže, hory, města i zapadlé vesničky.

„Služba je flexibilní, a tak je možné cestu přizpůsobit osobním preferencím. Stačí prodejci agentury Invia sdělit, zda chcete svoji cestu zaměřit například na poznávání historických památek, nebo naopak na pobyt v přírodě, či zařadit více odlehlých pláží. Díky Campiri si na místě pak můžete půjčit i nejrůznější sportovní vybavení, jako jsou třeba jízdní kola nebo paddleboard. Zároveň ale platí, že vše je jen doporučení. Pokud se chcete vydat svojí vlastní cestu, jsme připraveni dopřát vám maximální svobodu,“ doplňuje Jiřina Ekrt Jirušková.

divoké kempování na pláži / foto shutterstock

Čím budete ve Španělsku cestovat? V nabídce jsou campervany, obytné vozy i klasické karavany. Vybrat si tedy můžete podle velikosti vozu, podle toho, zda jedete s přáteli či rodinou (ty největší karavany pohodlně svezou i pět lidí), nebo třeba podle míry pohodlí. Nicméně všechna auta jsou velmi moderně vybavena, dokonce i v těch nejmenších campervanech najdete zabudovanou kuchyňku a pohodlné spaní.