Kavárny se pro nás staly oázou klidu a odpočinku, kde můžeme na chvíli zregenerovat své tělo a mysl trpící stresem moderního světa. Není tedy divu, že se kavárenský průmysl snaží objevit nové způsoby, jak uspokojit nejenom naše chuťové buňky, ale i ostatní smysly.

Opravdovými průkopníky v tomto oboru se stali Japonci, kterým se povedlo proměnit obyčejnou návštěvu kavárny v nevšední zážitek, na který milovníci kávy jen tak nezapomenou. Přesuňme se nyní na chvíli do Tokia a prozkoumejme nevšední kavárny, které učarovaly návštěvníkům ze všech koutů světa.

Do kavárny za ježkem!

V tokijské čtvrti Haradžuku narazíte na kavárnu Hedgehog Cafe Harry, kde vám bude při vaší návštěvě dělat společnost roztomilý ježek. Milovníci malých zvířátek si zde mohou až hodinu užívat krmení a mazlení se s ježečky. Personál kavárny vás při usazení seznámí se všemi pravidly, jak zacházet se zvířátky a přinese vám vybraného ježka k vašemu stolu, který je rozdělen na dvě oddělené části. Pokud budete chtít, personál vám zapůjčí také ochranné rukavice, a navíc při vstupu do restaurace si zákazníci musí dezinfikovat ruce, tudíž není třeba se strachovat o kvalitu hygienických podmínek v kavárně. Hedgehog Cafe Harry se těší velké oblibě a to i mezi rodinami s dětmi, pro které je zdejší setkání s ježkem mnohdy první v životě.

TIP: Vydejte se na zájezd do Japonska, poznejte Tokio a zažijte netradiční zážitky s českým průvodcem. Zájezd To nejlepší z Japonska pořídíte už za 36 890 Kč na 9 dní.

Náš zákazník, náš pán

Dalšího z neobvyklých kavárenských zážitků se vám může dostat v některém z mnoha maid cafe, které se staly populárními po celém Japonsku. Jak již název napovídá, obsluhovat vás zde budou mladé slečny oblečené v kostýmech inspirovaných uniformami viktoriánského služebnictva. Hned po vašem vstupu do maid cafe budete oslovováni „uctivý pane/uctivá paní“ a personál se bude po celou dobu vašeho pobytu snažit splnit veškerá vaše přání. Bude-li si přát aby vám vaše služebná zazpívala nebo si s vámi zahrála společenskou hru? Stačí říct a „služebnictvo“ se postará, abyste se během své návštěvy ani na chvíli nenudili!

Maid Cafe jsou populární především mezi muži, ovšem ani něžná část populace nepřijde zkrátka. V tokijské čtvrti Nakano se nachází Macho Cafe, kde se vám dostane stejných služeb od vysportovaných, svalnatých mužů oblečených pouze v krátkých šortkách a tílkách. Zde se opravdu nemusíte bát, že by na vaší palačince chyběla marmeláda, protože nikdo nebyl schopen otevřít sklenici.

Futuristická robotická show

Tokijská čtvrť Šindžuku je zábavním a obchodním centrem japonského hlavního města a není tedy divu, že se zde nachází spousta nevšedních kaváren. Mezi jednu z těch nejfuturističtějších patří Robot Restaurant, kde si budete připadat jako ve filmu Cesta do budoucnosti. Na hlavním pódiu, kolem kterého je kavárna situována, se v rychlém sledu střídají roboti tanečníci, lidé v kostýmech populárních japonských monster a bájných zvířat či extravagantní hudebníci, kterým dělá kulisu všudypřítomná frenetická hudba a laserová show. Šílenost japonské pop kultur v této futuristické kavárně dosahuje takové úrovně, že mnozí návštěvníci zapomenou, že jejich jídlo a pití již dávno vystydlo, zatímco oni byli pohlceni okolní neonovou show.

Ticho léčí

Pokud vás vyčerpala pouhá představa návštěvy divoké laserové show na Šindžuku, zřejmě oceníte klid a ticho, jež se vám dostane v některé ze čtyř sovích kaváren nacházejících se v Tokiu. Kombinace kávy a interakce se zvířátky je v Japonsku opravdu populární a soví kavárny jsou toho důkazem. I když se to nemusí na první pohled zdát, sovy jsou stvoření, která z blízkosti člověka nemají strach a rády se nechají pohladit či něžně podrbat na hlavičce. Sovám nevadí ani společné focení (samozřejmě bez blesku) a vstup do kaváren bývá povolen i dětem od 3 let, díky čemuž si setkání s roztomilými puštíky, výrečky, sýci a kulíšky užije celá vaše rodina.