Jak se do Hévízu dostanete

Maďarské termální jezero Hévíz leží v Zalianské župe, v obvodu Keszthely, pouhých 10 km od jezera Balaton, konkrétně v jeho severozápadním cípu, zhruba 210 km od Budapešti, 340 km od Brna
a 519 km z Prahy a je dostupné téměř všemi dopravními prostředky. Do lázní Hévíz se dá dostat letecky, autem přes Brno - Lanžhot - Bratislavu - Györ - Pápa - Szombathely nebo můžete zvolit cestu autobusem některé z mezinárodních autobusových linek, které do Hévízu jezdí pravidelně. Ačkoliv vlakem se přímo do lázní nedostanete, nejbližší železniční stanice se nachází v městě Keszthely, není problém se odtud do Hévízu za pár minut dopravit taxíkem nebo využít autobus, který jede každých 30 minut.

Ideální místo pro romantický víkend

Hévíz je malé lázeňské městečko se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům servis vysoké kvality. Najdete zde mnoho rozličných restaurací, kaváren, cukráren nebo hospůdek v nichž si vedle mezinárodní kuchyně můžete vychutnat i typické maďarské speciality, a to vše doplnit i lahodným vínem z místních egregyských vinic.

Do sklípků místních vinic se dostanete jednoduše pomocí malého vláčku nebo pěšky. Ostatně pěšky se dá vydat nejen po městečku, místní promenádě, ale můžete zvolit i některou se značených turistických cest a dojít třeba až k pár kilometrů vzdálenému jezeru Balaton. Vyzkoušet ostatně můžete i projížďku na Segway či kole, jenž je možné si půjčit nejen v Hévízu, ale i jeho okolí, zahrát si můžete také golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

Celoroční možnost koupání

Jezero Hévíz o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem je napájeno termálním pramenem, který obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a vyvěrá v hloubce 38,5 metrů v pramenné jeskyni na dně jezera. V létě dosahuje voda v jezeře teploty až 38 °C, v zimě se pohybuje v rozmezí 23-25 °C. Koupání v něm je tak zajímavým a současně příjemným zpestřením pobytu bez ohledu na počasí a roční období. Pramen je tak mohutný, že dokáže za 72 hodin vyměnit celý obsah jezera.

Jedinečný masážní efekt

Teplá voda ze spodní části jezera stoupá k hladině, zatímco ochlazená voda z povrchu klesá ke dnu. Toto dvousměrné proudění, podpořené otáčením vodní masy vpravo díky oválnému tvaru jezera, udržuje vodu v neustálém pohybu. To napomáhá k regulaci teploty vody v jezeře, k distribuci ve vodě rozpuštěných látek a zároveň poskytuje koupajícím se jedinečný masážní účinek.

Jezero Hévíz

Jezero Hévíz je obklopeno malým stejnojmenným lázeňským městečkem se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům servis vysokého kvality, stejně jako tradiční i moderní wellness služby nebo zkrášlující i léčebné procedury. Součástí městečka je mnoho restaurací, hospůdek, kaváren a cukráren nabízejících nejen místní speciality. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny.

Více o informací o Hévízu naleznete zde. Nebo si je možné zdarma stáhnout informační brožurku o Hévízu a další užitečné materiály jako např. mapu města a podobně.

Těšíme se na Vaši návštěvu!