Dubajské pláže vždy patřily k symbolům města. Nyní mají turisté možnost relaxovat na jedné úplně nové. Na turisty zde čekají desítky barů, restaurací a zábavné aktivity pro celou rodinu.

Zdroj: Youtube

Doposud byly hlavními plážovými atrakcemi Dubaje hlavně JBR a Kite Beach. Pláž lemující Jumeirah Beach Residence (JBR) hlavně proto, že její promenáda patří k nejživějším od brzkého rána do pozdní noci. Je také tou nejvíce „selfie“ pláží, protože možnost ležet na písku a vyfotit za sebou nekonečnou řadu mrakodrapů si nechá ujít jen málokdo.

Druhou, a neméně slavnou, je Kite Beach, kde je barů a restaurací minimum, za to se pyšní obří dominantou – nejluxusnějším hotelem na světě Burj al Arab, ikonou ve tvaru bílé plachetnice. Tato pláž také pro svou šířku a rozlehlost pravidelně hostí dubajské festivaly, naposledy například food či fitness festival.

2,5 kilometru pohody

La Mer je tedy nováčkem, který by měl přinášet hlavně nekonečné množství zábavy a zázemí pro pohodově strávený den na pláži. Jedná se o 2,5 kilometru dlouhý plážový resort mezi umělými ostrovy Pearl Jumeira a Jumeira Bay, na kterých ještě později vyroste hotel a rezidenční čtvrť.

Zahrnuje přes 130 obchodů, kaváren, restaurací a zařízení pro plážové aktivity. V budoucnu nebude chybět třeba i akvapark nebo kino.

Cesta autem z centra Dubaje sem přitom zabere pouhých 15 minut.

A najdete tu třeba i Hawa Hawa. Jedná se o první hřiště pod širým nebem mimo východní Asii s rozlehlou nafukovací trampolínou. Tato atrakce má původ v Japonsku, kde se s ní můžete setkat v mnoha veřejných parcích.

Pokud tedy plánujete cestu do Dubaje, rozhodně nevynechejte pláž La Mer.