Aktivní pohyb a pohodové uvolnění, tato kombinace se postará o skvěle prožité chvíle na cestách, tak i o momenty uvolnění a relaxace.

Bad Kleinkirchheim

Srdcem oblasti, vedle měkce zaoblených alpských kopců okolo známého střediska světového poháru v alpském lyžování, jsou lázeňská a termální centra St. Kathrein a Thermal Römerbad. V termálním komplexu Römerbad hosté mohou ve velkoryse řešených 3 podlažích, kromě návštěvy moderně zařízených bazénů, prohřát své tělo a uvolnit mysl také ve 13 saunách. Léčivá 32 °C teplá voda zve turisty po celodenním šlapání po stezkách v regionu, dát si unavené nohy nahoru, relaxovat a zcela završit celodenní zážitky z přírody a sportu. Tento krásný chrám wellnessu je prostě tím nejlepším místem, kde zakončit letní aktivity v okolních horách.

Rekreace pro všechny

Okolo 800 kilometrů perfektně značených a udržovaných stezek, bezpečných vrcholových túr a cest v nadmořské výšce mezi 1000 a 2400 metry vedou k dech beroucím vyhlídkám a výhledům a k příjemným horským chatám, kde se pro každého skoro zastaví čas.

Jedinečnou nabídkou je umělecký projekt nock/art. V něm realizují známí, mezinárodní a současní umělci v jednom na mnoho let stanoveném projektu svá díla, která mohou vidět a poznat turisté na trasách svých výletů. Komu na toulkách regionem naráží do nosu stále dokola jedinečná intenzivní vůně, ten by měl sklonit hlavu, pohlédnout k zemi a všimnout si malé lehce přehlédnutelné rostlinky s bílými květy. Jedná se o vzácný kozlík lékařský, tady nazývaný Speik, a jeho alpskou variantu, která na světě roste pouze v pohoří Nockberge. Už po staletí je elixír, který se z ní vyráběl, vysoce ceněn. Sama Kleopatra se jím nechala natírat. Před 70 lety se stala chráněnou rostlinou a pouze dva sedláci z celé oblasti mají povolení přesně stanovené roční množství sbírat. Speciálně označené „kozlíkové chaty“ (Speik-Hütten) nabízejí přírodní kosmetiku založenou na kozlíku a také si přímo na místě může každý vyzkoušet jeho účinky.

K důkladnému poznání všech zajímavostí a koutů oblasti se doporučuje regionální karta Bad Kleinkirchheim Regionscard. Platí v letních měsících od května do října a je opravdovým klíčem k letním nezapomenutelným zážitkům pro celou rodinu. Aktivní programy jako třeba výlety s průvodcem nebo túry nordic walking jsou tu nabízeny zdarma, ale ani milovníci plavání a vody vůbec nepřijdou zkrátka.

Rodinná sportovní vesnička Feld am See, vzdálená od Bad Kleinkirchheimu jen pár minut, leží na břehu malebného jezera Brennsee, kde si lze užít křišťálově čistou vodu. Surfování, plachtění nebo jen tak koupání ve vodě, kvalitou na úrovni pitné vody, je opravdovým zážitkem.

Kdo raději poznává přírodu z cyklistického sedla, pro toho jsou tady připraveny zážitkové cyklostezky i adrenalinové traily. Právě pro horské cyklisty je oblast skutečným eldorádem jak pro začátečníky na panoramatických trasách, tak pro pokročilé na náročných trailech s profesionálním vyškoleným cyklistickým průvodcem, který rád poskytne rady a tipy pro zlepšení jezdeckého stylu a techniky.