Most Kappa, u kterého je video natočeno, je sice oblíbenou turistickou atrakcí jižní části severních Alp, ale s vysokohorskou turistikou nemá mnoho společného. Dojet můžete autobusem až téměř na místo, dát si kávu, svlažit nohy a odjet do některého z přilehlých měst (jestliže vám nevadí trochu si zajet, za dvě hodiny můžete být v Čechy oblíbeném Naganu).

Prefektura Nagano, ve které se údolí řeky Azusa a oblast Kamikoči nachází, končí přímo na dvoutisícovém hřebeni nad potokem. Do údolí řeky Gamada na druhé straně v prefektuře Gifu vede z vrcholu lanovka, která vás s přestupem doveze dokonce k autobusové zastávce. Nejvyšší horou v okolí je Hotaka dosahující výšky 3 190 m, nedaleko níž se můžete ubytovat v Hotakadake Sansō.

Horských chat a jasně viditelných pěšin je v okolí dostatek, a pokud vás nepřepadne nenadále špatné počasí, dá vám túra sice do těla, ale bát se na ní rozhodně nebudete muset! Nejste-li ale zkušeným turistou, bude lepší řídit se pokyny na thejapanesealp.com. Ačkoliv nejsou asfaltky nijak neobvyklé, do oblasti národního parku Chubu-Sangaku je zakázáno jezdit se soukromými automobily.

V okolí Matsumota, nejbližšího z měst, je také mnoho horkých pramenů - onsenů, pro které je Japonsko známé. Nejznámější onsen, Jigokudani, kam se chodí koupat sněžní makakové, jsou až za Naganem čili na opačné straně.

Související články