Cachoeira Zé Carlinhos je soustava tří menších vodopádů v provincii Delfinópolis, ve státě Minas Gerais, v Brazílii. Na toku vytvářejí dvě hluboká jezírka, která přímo vyzývají ke koupání.

V provincii to zdaleka nejsou jediné vodopády. Mnoho přítoků velké řeky Rio Grande pramení právě v hornatém prostředí a tvoří si cestu, jak je potřeba, třeba i rovnou z útesu. Celé pohoří Canastra, na kterém se nachází také národní park Serra da Canastra, je vodopády prošpikované a láká návštěvníky na kouzelnou krajinu. Rio Grande je přítokem řeky Paraná, druhé nejdelší řeky Brazílie, která ovšem končí u Buenos Aires v Argentině.

Celý stát Minas Gerais je znám svými doly a těžbou vzácných kovů a hornin. V 17. století probíhala v oblasti zlatá horečka a Minas Gerais bylo ekonomickým centrem. Z té doby také pochází barokní památky města Ouro Prêto, neboli ,,černého zlata", ve kterém vyklíčila touha Brazilců po osvobození od portugalské nadvlády. V roce 1823 se dokonce stalo hlavním městem osamostatněné Brazílie.

Zdroj: Youtube

Zdroje: britannica.com