Prasečí pláž se nachází na Bahamách, v uskupení ostrovů Exuma, v zátoce Big Major Cay. Ačkoliv se to v 21. století zdá téměř nemožné, hlavní slovo tu mají zvířata.

Zdroj: Youtube

Zátoka jednoho z neobydlených ostrovů Baham totiž není tak úplně neobydlená. Jak napovídá již název místa, Pig Beach, na bělostných plážích se povalují prasata. Doba, kterou na ostrovech již strávila, je naučila hned několika dovednostem. Je neuvěřitelné, jak se suchozemský tvor dokáže obratně pohybovat i v hlubších vodách pobřeží, což je magnet pro turisty. Pláž osídlená celým prasečím klanem je natolik oblíbená, že jsou návštěvníci ochotni přehlédnout drzost, s jakou si čtyřnozí ostrované vynucují jídlo. Někteří čuníci dokonce neváhají vskočit do člunu a přesvědčit se, zda jejich obdivovatelé neskrývají ještě nějakou pochoutku.

Návštěvníci přijíždějí z celého světa, jen aby viděli a zaplavali si s prasaty. Stali se z nich oficiální ambasadoři bahamského turismu. Vyšla také kniha nazvaná Pigs of Paradise.

CNN

Kde se prasata na malém neobydleném ostrově vzala, nikdo netuší. Možná je zde vyložili farmáři z nedaleké osady Staniel Cay v minulém století. Některé hlasy však tvrdí, že prasečí rodinka je tu doma již několik staletí od dob zlaté éry pirátství. Uchovávání masa nebylo v té době tak jednoduché a mít spižírnu se živými zásobami, které se jen tak nezkazí, nebylo rozhodně k zahození. Jenže život korzárů se točil v rychlých obrátkách a čpěl nevyzpytatelným osudem lidí pohybujících se za hranou zákona. Pekáč, ve kterém měla prasata získat zlatavý nádech pečeného masa, tak patrně skončil na dně moře.

Když odbočíme od Pirátů z Karibiku i zvířecí říše a posuneme se jen o kousek dál, můžeme navštívit jeskyni pověstného masakru z roku 1965, Thunderball Grotto. Sean Connery coby James Bond ve filmu Thunderball zde v podmořské bitvě zlikvidoval hned šestnáct svých nepřátel a jednoho žraloka. Není to jediný díl filmové série natočený ve vodách Karibiku. Tajný agent se na Bahamy vracel při natáčení opakovaně, díky čistým vodám kolem ostrovů, byly totiž podmořské scény nejen viditelné, ale také estetické.

V Bondovce ovšem nejde vidět samotná jeskyně, její vnitřní prostor je dostupný pouze podvodním vstupem nebo naopak seskokem dírou ve stropě. Ačkoliv nese jméno grotto, což je označení pro jeskyni nebo kapličku, podobá se spíše mexickým cenote, sladkovodním jeskyním, kterým se zřítil strop.

Související články