Proplouvání křišťálovou vodou řeky Sucuri, jejíž jméno je v jazyce původních Guaraníů jménem anakondy, není vyloženě honbou za dobrodružstvím, jak to bývá u alpských bystřin ve Švýcarsku. V proudu brazilské říčky lidé hledají spíše klid a splynutí s přírodou.
Pod hladinou Brazílie
Se šnorchlem a brýlemi se můžete nechat unášet dolů vodou a snažit se porozumět životu na dně. K vidění je třeba tetra dobrá (Moenkhausia bonita), jejíž samečci mezi sebou bojují o nejkrásnější zbarvení, nebo trahir jednopruhý (Hoplerythrinus unitaeniatus), který si rád slupne i rybičku. Co k vidění ale většinou není, jsou anakondy, které daly řece jméno. Ačkoliv některý účastník může mít tolik štěstí, že nějakou uvidí, jméno získala říčka díky svému vlnění, nikoliv pro hojný počet těchto velehadů.
Díky průzračným vodám, které dovolují bez obtíží sledovat podvodní život, se sice stala Sucuri turistickou destinací, nicméně je stále pod bedlivou ochranou ekologů. Vstup je možný pouze s průvodcem, koupat a házet sebou ve vodě nesmíte, i kdybyste chtěli, a počet návštěvníků je významně omezen. Pozvolným tempem se splavují přibližně dva kilometry, což zabere i několik hodin. Brazilský stát Mato Grosso do Sul je považován za jeden z vůbec nejkrásnějších v zemi a město Bonitu, u něhož se řeka nachází, je centrem ekoturismu v Brazílii.