Údajně nejkrásnější místa Madeiry, schovávající se mezi mraky, najdete na samém vrcholu ostrova - na trase PR 1 Vereda do Areeiro. A kdo ví, možná vás upravené cestičky spojující tři nejvyšší vrcholy dovedou až do samotného nebe...

Pico do Areeiro (1818), Pico das Torres (1851) a Pico Ruivo (1862), které trail propojuje do pětikilometrové trasy, nejsou pouze oblíbeným cílem turistů, ale milovaným domovem velké palety různorodého ptactva. Pozorování opeřenců je na ostrově rovněž oblíbenou kratochvílí, obzvlášť pak tří endemitů, kterří na Madeiře žijí: buřňák madeirský (Pterodroma madeira), králíček madeirský (Regulus madeirensis) a holub madeirský (Columba trocaz).

Na Maideře se žije přes 600 let

Již za dva dny, 1. července, Madeira oslaví svůj den! Význam oslav se táhne 605 let zpátky až do roku 1419, kdy k jejím břehům dorazily lodě portugalských průzkumníků, kteří v následujících letech začali člověkem nedotčený ostrov osidlovat. V té době také osadníci začali budovat systém kanálů na rozvod pitné vody po stráních vysokých kopců. Datum 1. července ovšem stanovila dohoda s portugalskou vládou o legislativní samostatnosti Madeiry, kterou mocnáři podepsali roku 1976.

Související články