Jeskyně připomínající obrovskou tlamu velryby se nachází ve skalním ostrůvku při jihovýchodním pobřeží Austrálie, údajně ji navštívilo méně lidí než Měsíc a není se co divit. Přestože 130 metrů široká a 60 metrů vysoká kapsa (pokud vám rozměry nic neříkají, do obrovské tlamy by se vlezla celá a velkolepá Opera v Sydney) s krásným zeleným trávníkem, je fascinujícím a unikátním zjevením, které chrání nejen kolonie tuleňů, ale taky delfínů a skutečných velryb.

Pod svou žulovou střechou navíc ukrývá hnízdiště mnoha druhů ptactva, lokalita je tak lidem záměrně nepřístupná. Kamenný ostrov v Bassově průlivu je ale lidem zapovězený i pro své kluzké a oblé útesy, které není radno podcenit. Je totiž pravděpodobné, že to skončí spíše úrazem než výhrou. Možná proto místní uvádějí, že před návštěvou dobrodruha a reportéra Neila Olivera, jeskyni navštívilo pouze devět lidí.

Cleft Island, jak se ostrov jmenuje nebo také Skull Rock, jak se mu přezdívá, k sobě ovšem poutá stále více turistické pozornosti, ale není to pouze jeho zásluha. Zájem přitahuje také legendární bondovský dopravní prostředek - obojživelná loď. Výrazně žlutá loď se čtyřmi koly návštěvníky odveze přímo z Normanovy pláže v NP Wilsons Promontory, kde se potýká s proudy řeky Tidal, až ke skaliskům u ostrova.

Související články