Na populární ulici, necelou půl hodinu metrem od centra, se sice nenadýcháte místní atmosféry, za to uvidíte Soul v kostce. Ulice Hongdae se totiž proměnila na turistickou atrakci plnou umělců, suvenýrů, obchodů, barů a kaváren. Jedna z nich však nabízí skutečně unikátní zážitek! Nese jméno Thanks Nature Cafe a svou kávu, čaj, vafli nebo bingsu si můžete vychutnat při kartáčování oveček! V prostorech kavárny jsou hned dvě, jejichž jména - Sugar a Honey ladí se sladkými pokrmy na talíři stejně jako nadýchaná běloskvoucí vlna a přátelská nátura.
To, že přítomnost ovcí může snížit hladinu stresu, si vyzkoušeli i studenti Kalifornské univerzity, kterým bylo v roce 2021 na kampus přiděleno 25 ovcí na „sekání" trávy. Studie však ukázala, že kromě snížení nákladů na elektrické sekačky, má ovčí parta ještě další pozitivní efekt. Studenti a zaměstnanci univerzity, kteří se v průběhu dne pohybovali kolem ovcí, byli méně vystresovaní a lépe zvládali náročné situace. U studentů se dokonce hladina stresových hormonů snížila na předzkouškové období.
Mina Bedogne, výzkumná asistentka, vysvětlila: „Už jen to, že si odpočinete od chaotického pracovního dne a bezmyšlenkovitě pozorujete stádo, přineslo mnoha lidem radost." Také dodává, že výzkum je důležitý obzvlášť v době, kdy čím dál více mladých lidí bojuje s psychickými problémy. I v českých školách studenti projevují známky stresu a snaží se jej regulovat. „Když se studenti necítí v pohodě nebo mají před nějakou obávanou písemkou či prezentací, chodí si ke mně pro antistresové pomůcky. Nejčastěji si půjčují masážní kroužky na prsty, které jsou nenápadné, zaměstnají si tím ruce a hlava tak zůstane víc v klidu,“ popsala školní psycholožka šestiletého gymnázia v Čakovicích Kristýna Šeniglová pro Deník.cz. Tak kdo ví? Možná by pomohlo bečící chundelaté stádečko na školní zahradě.
Nadýchaná ovčí vlna v kavárně navíc také ladí s dříve zmiňovaným tradičním korejským pokrmem bingsu. Jedná se prakticky o ledovou tříšť, kterou ve svém jídelníčku mají Korejci již od 14. století. Servíruje se většinou čistě bílá s toppingem navrchu a ovocem. Rozdílem mezi normální ledovou tříští a bingsu spočívá ve složení ledu. Drcený led v korejské ledové tříšti totiž není voda v pevném skupenství, nýbrž zmrzlé mléko, popřípadě smetana. Připomíná tedy mnohem více zmrzlinu. Jednou z tradičních polev je pak pasta z červených fazolí azuki (vigna hranatá), Danpat, která se používá také v Japonsku.
Zdroje: dumplingconnection.com, dailymail.co.uk, facebook.com, denik.cz