Hrad Windsor je společným dílem velkých panovníků a panovnic britské historie. V průběhu let a staletí se proměňoval nejen jeho interiér, ale i vnější podoba. Prošel několika architektonickými styly a vizemi svých vládců. Ačkoliv dnes královská rodina upřednostňuje jiné zázemí, již od roku 1086, kdy byl Windsor dostavěn, stále slouží jako jeden z domovů královské rodiny. 

Návštěvníky v paláci přivítali poprvé během 18. století a od té doby je stále přístupnější. Pokud jej chcete vidět, musíte dorazit vy za ním. Palác se totiž nikdy neobjevil v žádných filmech nebo seriálech, a to platí i pro kultovní Korunu. Veleúspěšný seriál, který přibližuje osudy britské královské rodiny, se natáčel v sídle Belvoir a v Burghley House. Jediným televizním počinem s výjimkou dokumentů, je seriál Viktorie, který sice vypráví o životě královny, ale populární cestou. V seriálu bylo natočeno pár záběrů přímo z Windsoru a byly upraveny dle potřeb doby.

Jednou z věcí, které můžete v paláci vidět, je domeček pro panenky královny Mary. Vznikl mezi lety 1920 až 1924 a vedoucím stavby i návrhu byl Sir Edwin Lutyens. Na tvorbě domečku se podílelo mnoho umělců a řemeslníků a jeho cena by pravděpodobně mnohonásobně převálcovala cenu vašeho domu i s autem. Dům má nejen připojení k elektřině, ale také k vodě a z patra do patra panenky převeze plně fungující výtah.

Zdroje: rct.uk