Spojené státy americké sestávají z 50 správních celků a několika přidružených území. Prvním státem byl ustanoven 7. prosince roku 1787 Delaware, jako poslední se 21. srpna 1959 připojila Havaj. Co o nich víte? Otestujte se!

Kvíz: Jak dobře znáte státy USA? Otestujte své znalosti!

Odlehčený seznam zajímavých faktů

Most postavený Johnem Renniem v roce 1831 přes Temži v Londýně byl v roce 1967 rozebrán a prodán. Nyní překonává část řeky Colorado v Lake Havasu City v Arizoně. Důvodem jeho přesunu bylo pomalé potápění pod tíhou každodenní londýnské dopravy.
 
Kalifornský okres Los Angeles (Los Angeles County) se svými 9.721 milliony obyvatel převyšuje sám o sobě více obyvatel než 40 jiných států USA.
 
Ve státě Delaware se na jednoho člověka počítá až 200 kuřat
 
Wallace, Idaho je středem vesmíru. V roce 2004 to prohlásil starosta města s tím, že pokud s tím lidé nesouhlasí, musí prostě ,,dokázat, že tomu tak není". Dnes je na místě plaketa s označením úplného středu.
 
Maine je ze všech států nejblíže Africe, řekli byste to?
 
Pouštní město ,,gamblerů" Las Vegas ve státě Nevada v roce 2021 překročilo hranici 150 000 ubytovacích jednotek. Kdybyste tedy každou noc spali v jiném pokoji, všechny byste vystřídali za 410 let a pár měsíců.
 
V Seattlu ve státě Washington stojí pětimetrová socha Lenina navržená Emilem Venkovem. Původně byla určena pro město Poprad na území dnešního Slovenska, ale v roce 1995 byla instalována ve čtvrti Fremont. Alespoň nebyl Samotář v Seattlu doopravdy sám...

Občané různých států USA se vyjadřují k jejich stereotypům:

Zdroj: Youtube

Slyšeli jste už o stereotypech státu Florida?

Příběhy ,,Floriďana" se začaly objevovat od roku 2012, kdy byl na twitteru založený účet @_FloridaMan. Kopíroval staré zprávy, které se s odstupem a bez kontextu zdály být absurdní. Účet tak v občanech USA vzbudil dojem, že Floriďané jsou šílenější než jejich obyvatelé jiných států.

,,Mnoho věcí, které dělají Floridu divnou, není v policejních záznamech obsaženo," říká Craig Pittman, dlouholetý floridský reportér. ,,Jsme jediný stát, kde jsou na výplatní listině státní správy mořské panny. Stát zaměstnává lovce krajt. Jsme jediný stát, kde jsme skutečně udělali hrocha oficiálním občanem státu, aby mohl zůstat. To se jinde nevidí."

Kvíz: Jak dobře znáte státy USA? Otestujte své znalosti!

Zdroje: reason.com, history.com, census.gov, visitidaho.com, kiwi.com, emilvenkov.net, statita.com