Některé země jsou již dávno za vodou, jiné stále bojují za svou svobodu a samostatnost a některým pozvolna demokracie přestává vonět. Nejnověji „zvolený" prezident, který je považován za diktátora, je Nicolás Maduro, který stojí v čele Venezuely již od roku 2013, kdy zdědil vládu po Hugovi Chávezovi.

Venezuelská krize

Jen před pár dny proběhly podle všeho falešné volby, které do čela země bez vyslyšení názoru protestujících občanů dosadily opět Maduru, jemuž v minulosti vyhrožovaly i Spojené státy. Venezuelská krize se nešetrným zacházením se zdroji a protesty v ulicích stále zhoršuje a země, která má ropy na rozdávání, trpí v chudobě, zmatku a násilí.

Kde panoval který diktátor?

„Madurova diktatura zažívá vnitřní rozkol a její členové vědí, že jejich status quo, který je plný nekompetentnosti, je již neudržitelný. V ulicích Venezuely panuje masová nespokojenost a běžní občané se postavili na podporu opozičních vůdců Maríi Coriny Machado a Edmunda Gonzáleze. Nepochybujme: Země a mezinárodní organizace, které tento podvod nepředstavitelných rozměrů podporují, musí být pohnány k odpovědnosti, stejně jako členové narkomafie a její Národní volební rady," napsali někteří z amerických senátorů ve společném prohlášení po volbách.

Nepochybujme: Země a mezinárodní organizace, které tento podvod nepředstavitelných rozměrů podporují, musí být pohnány k odpovědnosti, stejně jako členové narkomafie a její Národní volební rady.

Američtí senátoři

Související články