Kvíz: Procvičte si znalosti Austrálie!

Austrálie je šestá největší země podle rozlohy, přesto má jen dvounásobný počet obyvatel, co Česká republika. A upřímně řečeno,. v duchu těchto protikladů se nese celý ostrov, za který se také Austrálie v očích některých počítá.

Například je to země velmi bezpečná - žádné aktivní vulkány, v Tasmánii je dokonce nejčistší vzduch na světě a i kriminalita je nízká. Na druhou stranu se zde nachází sedmnáct nejjedovatějších hadů světa a kolem pobřeží naleznete na 1600 dánských, britských a portugalských vraků.

Taky je to země velmi organizovaná a schopná - i ženy mohly volit již v roce 1902. Přesto, když si Aussies (Ozíci) měli vybrat své hlavní město, tak se mezi Sydney a Melbourne tak dlouho dohadovali, až si nakonec museli postavit úplně nové město, Canberru. A slyšeli jste už, jak se měla australská armáda zbavit ptáků emu? V roce 1932 jim vyhlásili válku a se zbraněmi v ruce se pustili na opeřence. Po třech dnech však zastřelili pouze třicet kusů a po osmi dnech v podobném tempu kapitulovali. Australané vs emu - 0:2 (když vezmu v potaz i zničenou úrodu).

Jezero Hillier se nachází na pobřeží ostrova Middle Island (Prostřední strov). Je světoznámé pro svou výrazně růžovou barvu způsobenou mořskou řasou Dunaliella salina a bakterií halobacteria. Ačkoliv je ostrov turistům nepřístupný, můžete si prohlédnout alespoň jezero během vyhlídkového letu.

Zdroje: atlasobscura.com, tasmania.com, aph.gov, nfsa.gov, emu war