Snad nejznámější atrakce Dánska se rozprostírá přímo v Kodani. Nechává za sebou rozpolcené návštěvníky: někteří se vrací s pořádnou dávkou adrenalinu a jiní opouští příjemné zahrady!

Království zábavních parků

Zábavní park Tivoli v Kodani je světoznámou atrakcí. Oproti ostatním parkům si zachovává historický ráz, což vzhledem k jejímu stáří je pochopitelné. Tivoli je totiž druhým nejstarším zábavním parkem na světě vybudovaným již 15. srpna 1843 Georgem Carstensenem. Nejstarším parkem, který stojí již od roku 1583, je taky dánský Dyrehavsbakken v Klampenborgu.

Vyznáte se v dánských reáliích?

Park chtěl za svého života odkoupit Michael Jackson a Walta Disneyho inspiroval k vlastním parkům. Ačkoliv Disneylandy jsou podstatně divočejší a komerčnější, mají své kořeny v klidných zákoutích místy i romantických zahrad zábavního parku Tivoli.

Na druhou stranu park umí i pořádně nahnat adrenalin do krve! Obzvlášť pak horská dráha postavená v roce 2004. Dæmonen (Démon), jak se jí přezdívá, totiž nemá podlahu, což jen tak někde nezažijete!

Pokud chcete Kodaň zažít naplno, vyrazte do zábavních zahrad Tivoli.

Zdroj: Youtube

Dejte si ale pozor, Tivoli je také městská část na východním okraji Říma. Kromě překrásné vily Villa d'Este, v oblasti najdete taky Ponte Lucano, most přes řeku Aniene, nebo Villa Adriana.

Související články