Stín, jenž učil muže bojovat

Na „okřídleném" ostrově Skye, u severozápadního pobřeží Velké Británie, se v dávných dobách, kdy byly roky udávány jinými událostmi než narozením Krista, proháněla po pláních divoká Scáthach, stín severní krajiny. Mytologická bojovnice skotských a irských pověstí, známá převážně z irského cyklu Red Branch, byla natolik zběhlá v bojovém umění, že ji vyhledávali mladí muži toužící po slávě a udatnosti. Její neznámější učeň byl mytický Cú Chulainn (česky Kukulín) a její údajné sídlo Dún Scáith (Království stínů) má dokonce i své ruiny ze 14. století. Jejich pravost je však stejně důvěryhodná jako, že na hoře Olymp sídlili bohové. Skye je ovšem ostrov plný zajímavostí, a dokonce postavených na skutečných událostech!

Jak vyslovit jméno Stínu?:

Zdroj: Youtube

Jednoznačně nejznámějším místem je skupina „starých mužů". Skalní uskupení The Storr, nebo taky Old Man of The Storr, je velmi fotogenickým místem, kde skály nejen ční k nebi jako sochy, ale taky svou černou barvou kontrastují k jarně zelené travnaté pláni.

Poznáte, kde se nacházejí tato turistická lákadla?

The Fairy Glen, jedna z nejznámějších lokací na ostrově, je území víl a skřítků. Travnaté plochy, malé kopečky i vystupující skaliska vzbuzují pocit, že z vás kdykoliv může návštěvou potěšit nadpřirozená bytost. Otázky vyvolává spirálovitá formace, kterou turisté zdobí kamením, což si ale majitel místa nepřeje.

Související články