Přírodní neopracovaný kámen ve tvaru bůčku, do něhož byste se s chutí zakousli, je vystaven v muzeu v Taipei. Není, podobně jako stovky jiných exponátů, vystaven společně s jinými, ale má samostatnou vitrínu přístupnou ze všech stran. Jedná se o jaspis, s výrazné vrstvenými vzory, které se velmi podobají dušenému vepřovému bůčku. Tvůrce tohoto díla dále vyvrtal a zabrousil jemné póry na povrchu, poté oblast mírně obarvil, aby vytvořil zdání načervenalého kousku vepřové kůže. Tím vytvořil lahodně vypadající mistrovské dílo, které se zdá být téměř identické s bohatým a šťavnatým kouskem vepřového masa a kůže.

Podívejte se detailně na jasmis k nepoznání podobný od pečeného bůčku.

Zdroj: Youtube

Dongpo

Pro kámen vypadající jako porce dongpo, tedy kus smaženého vepřového bůčku, jenž byl posléze podušen v sójové omáčce, byl vyroben i pozlacený stojan stvrzující jeho výjimečnost. Pokrm byl pojmenován na počest Su Dongpo, významného básníka a gastronoma dynastie Song.

Jaspis

Jaspis  je odrůda chalcedonu (křemen). Většinou jde o kámen  neprůsvitný,  zbarvený řadou příměsí do červena, hněda, zelena i žlutá. 

Zdroj : The Wall Street Journal