Cestování se stává čím dál více dostupnější a turismus po celém světě zkvétá. Turistické agentury si proto už nevystačí jen s klasickými turistickými cíly, ale čím dál víc experimentuje s nejvšedními adrenalinovými zážitky. Podívejte se na 10 nejbizarnějších adrenalinových atrakcí světa, které ale mají něco do sebe:

Skycycling

Na Filipínách vymysleli nový druh sportu, tzv. skycykling neboli jízdu na kole ve vzduchu. Toto adrenalinovou atrakci najdete například v Eden Nature Park and Resort nedaleko filipínského města Davao.

Zipline

Zipline je nový adrenalinová atrakce, který spojuje zážitek z výšek a panoramatické výhledy.

Skywalk neboli chodník v oblacích

Největší množství chodníků v oblacích najdete bezesporu v Číně, zejména v horách Tianmen. Skywalk si ale můžete užít v horách po celém světě. Podívejte se na 15 neuvěřitelných chodníků v oblacích.

Obří houpačka

Obří houpačky vás vrátí do dětských let. Jednu takovou můžete najít poblíž města Ubud na Bali v Indonésii.

Cage of Death neboli Klec smrti

V australském Darwinu najdete turistické centrum Crocosaurus Cove, které nabízí adrenalinovou atrakci - potápění s obřími krokodýly zvané Cage of Death neboli Klec smrti.

Tornado chasing neboli honba za tornády

Organizované výlety za tornády se pořádají v USA ve státech Texas, Oklahoma, Kansas a Nebraska. Túra trvá zpravidla 6 dní a některé společností vám garantují vrácení peněz, pokud neuvidíte tornádo.

Příspěvek sdílený Naked Planet (@nakedplanet),

Adrenalinová atrakce CN Tower Edge Walking v Torontu

Na známém mrakodrapu v Torontu CN Tower můžete natrefit na adrenalinovou atrakci zvanou Edge Walking.

El Caminito Del Rey, Španělsko

Přezdívá se jí nejnebezpečnější turistická stezka světa. El Caminito Del Rey se nachází nedaleko španělského města Malaga a nedávno se znovu otevřela veřejnosti, takže můžete vyrazit za adrenalinovým dobrodružstvím.