Derrick Zuk a jeho přátelé projížděli kaňonem v jezeře Powell mezi městem Utah a Arizonou ve Spojených státech amerických, když zahlédli něco neobvyklého. Spatřili mladou sovu, jak plave ve vodě, a proto využili příležitosti a natočili unikátní záběry.

Jelikož sovy nemají nepromokavé peří a i proto nevyhledávají vodu, je jasné, že tato malá sova bojuje o svůj život! Pokud sovy plavou, není to kvůli tomu, že se potřebují ochladit nebo si chtějí zaplavat. Ve skutečnosti tito ptáci nemají žádný způsob obrany pokud se jejich křídla namočí ve vodě. Největší problém je, že nejsou schopni vzlétnout z vody a tak potřebují najít kus půdy, aby si nejdříve vysušili peří. Pokud se jim nepodaří co nejrychleji najít místo, kde mohou uschnout, může pro ně plavání být smrtelné.

Geoff LeBaron z National Audubon Society pro National Geographic uvedl, že sova na videu, je pravděpodobně mladý výr, který právě začal zkoumat svět po opuštění hnízda. „Mám podezření, že skutečně vypadlo z hnízda," řekl LeBaron. „Výr velký hnízdí na římsách útesů. Tento pták je dost mladý a jeho rodiče se o něho pravděpodobně stále starají. Doufejme, že potom co lidé odešli, pták vysušil svá křídla a jeho rodiče ho našli," podotknul LeBaron. Věříme, že s touhle nádhernou sovou dopadlo vše dobře.